Ludzie po powrocie do domu z pracy, czy też szkoły oczekują wypoczynku. Każdy z nas, lubi inaczej spędzać wolny czas, jednak najczęściej jest to wygodne ułożenie się na fotelu, i obejrzenie naszych ulubionych programów TV i filmów. Firmy Grundig, LG i Panasonic od dawna znane są na tym rynku jako liderzy. Posiadają w ofercie zarówno zwykłe, dość przestarzałe modele, jak i nowoczesne telewizory plazmowe oraz LCD.

Od dawna trwa spór, które z nich są lepsze, które posiadają głębsze i bardziej wyraziste kolory. Jedno jest pewne, telewizory LCD i plazmowe zapewnią nam doskonałe wrażenia w zakresie dźwięku i obrazu. 26 calowy telewizor Lcd Sony KDL-26S3000 wykorzystującym technologię Sony Bravia Engine, jest jednym z najpopularniejszych ostatnimi czasy modelem. System ten zapewni nam niesamowitą jakość obrazu, charakteryzujący się szczególnie wysoką płynnością dynamicznego obrazu. Możemy w nim odbierać zarówno telewizję analogową jak i cyfrową (naziemną) w formacie DVB-T. Rozdzielczość 1366 x 768 oraz najbardziej popularny obecnie format obrazu 16: 9 zapewnią nam możliwość oglądania filmów w bardzo wysokiej jakości, także HD takimi jak Blu Ray. Urządzenia do odtwarzania formatów HD jest możliwe dzięki zastosowaniu dwóch złącz Hdmi. Innym modelem jest aż 37 calowy telewizor Lcd Samsung Le-37m86b. Także posiada możliwość odbioru telewizji DVB-T i analogowej. Posiada dodatkowo 3 złącza Hdmi oraz jedno Full HD. Posiada kontrast dynamiczny 8000: 1 dzięki czemu nie będzie on rozmazany, nawet przy szybkich i dynamicznych scenach. Kąty widzenia zarówno w pionie jak i w poziomie to aż 178 stopni więc praktycznie z każdego miejsca przed telewizorem będziemy dobrze widzieli obraz. Można go oczywiście zawiesić na ścianie tak samo jak wcześniej opisany model Sony, za pomocą dodatkowych elementów, które będziemy musieli jednak dokupić. Jednym z przedstawicieli drugiego typu telewizorów jest plazmowy Panasonic TH-50PV7P. Jest doprawdy ogromny, bo jego przekątna to aż 50 cali! Konsekwencją rozmiaru jest waga – 44kg, jednak nadal jest możliwość zawieszenia go na ścianie. Posiada dwa głośniki o łącznej mocy 20W wykorzystującymi drewno bambusowe, przez co dźwięk jest bardzo wysokiej jakości. Posiada pojedyncze gniazdo Hdmi oraz jedno wejście HDTV. Kolejnym telewizorem plazmowym także o tak wielkich gabarytach jest LG 50PC51. Obsługuje system stereo NICKAM i procesor dźwięku SRS Surround. Kontrast dynamiczny 15000: 1 w połączeniu z zaawansowanym korektorem obrazu daje bardzo dobre efekty w postaci wysokiej jakość odbieranej telewizji i filmów.

Telewizory, które posiadamy w domach często zajmują masę miejsca, obraz nie jest przejrzysty i nie można tu mówić o wielkiej przyjemności z jego oglądania. Możemy to zmienić kupując telewizor LCD, lub plazmowy. Oba rodzaje są bardzo „szczupłe” w porównaniu do starszych modeli a oglądanie filmów staje się prawdziwą chwilą relaksu. Dodatkowa możliwość zawieszenia telewizora na ścianie może sprawić iż wnętrze naszego domu nabierze całkiem nowego i nowocześniejszego charakteru.