Często wraz ze znajomymi urządzamy spotkania towarzyskie w plenerze, na działkach czy w przydomowym ogrodzie. Wszystko wydaje się być w porządku, jednak po pewnym czasie zastanawiamy się, czego nam brakuje. Zdajemy sobie wtedy sprawę, że przydałaby się nam muzyka. To dzięki niej możemy znacznie milej spędzić czas – tańcząc czy podśpiewując. Radioodtwarzacze przenośne produkują między innymi firmy Sony oraz Philips, które od lat uznawane są za najlepsze. Marki te gwarantują bezawaryjność i dobrą jakość dźwięku.

Sony CFD-S01 to elegancki i łatwy w przenoszeniu radioodtwarzacz. Posiada cyfrowy tuner, odtwarzacz kasetowy oraz odtwarzacz płyt CD. Sony CFD-S01 jest łatwy w obsłudze, szybko znajdziemy ulubione stacje radiowe dzięki elektronicznemu strojeniu radia oraz możliwości zapamiętania ulubionych stacji, nie musimy więc już kręcić gałką w poszukiwaniu wybranej częstotliwości. System Mega Bass w połączeniu ze stereofonicznymi głośnikami typu Bass Reflex zapewnią nam przyzwoitą jakość dźwięku, dzięki czemu nasza zabawa będzie z pewnością udana. Sony CFD-S01 posiada duży i czytelny wyświetlacz, na którym zobaczymy odtwarzaną ścieżkę CD oraz czas odtwarzania. Radioodtwarzacz ten zasilany jest sieciowo (poprzez wbudowany zasilacz 230 VAC / 50 Hz) lub poprzez zestaw 6 baterii typu R14. Kolejna ciekawa propozycja to Sony CFD-RS60. Jest to już bardziej zaawansowany technicznie radioodtwarzacz, z możliwością odczytu płyt CD z plikami MP3. Wbudowany wzmacniacz o mocy 3W zasila 2 głośniki o średnicy 10cm i mocy 2,3W każdy. System Mega Bass zapewni znakomite niskie brzmienia, potęgując przyjemność ze słuchania muzyki. Sony CFD-RS60 posiada podświetlany wyświetlacz LCD oraz szereg innych udoskonaleń, jak automatyczne wyłączanie czy funkcja RMS. Jednak najciekawszym rozwiązaniem jest port USB, do którego możemy podłączyć przenośny odtwarzacz i to z niego odtwarzać nasze ulubione utwory. Sprawia to, że odtwarzacz Sony CFD-RS60 jest niesamowicie praktyczny i jeszcze bardziej mobilny, albowiem nie musimy już ze sobą zabierać sterty płyt CD. Radioodtwarzacze te, podobnie jak poprzedni model, zasilane mogą być sieciowo lub przez komplet 6 baterii R20.

Prezentowane radioodtwarzacze charakteryzują się zazwyczaj niską ceną, ale wielką funkcjonalnością. Dzięki nim możemy słuchać muzyki wszędzie tam, gdzie chcemy, jak również możemy dzielić się nią ze znajomymi.