Systemy zarządzania drogą radiową to nie nowość. Nie dziwi nikogo zamykanie lub otwieranie drzwi za pomocą przycisku. Należy się jednak zastanowić czy to czyni nasze życie w 100% komfortowym. Przez lata bogacimy się o nowe urządzenia, technologie, które dostarczają nam wielu przyjemności.

Inteligentny dom to jednak nie tylko pralka, zmywarka czy lodówka. Prosta, a zarazem jak skomplikowana instalacja elektryczna może wnieść do Twojego życia bardzo wiele. EIB to system, który opiera się na założeniu, aby pomagać żyć ludziom. Sprawia, że nasze czynności są o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Wszystkie urządzenie przechodzą przez instalacje elektryczne, które prowadzą do jednej „puszeczki”, z której szczegółowo możemy sterować całym domem. Inteligentny dom pomaga nam oszczędzać energię, daje nam wiele wolnego czasu i udogadnia nam życie jak tylko się da. Instalacje elektryczne, do których podłączone są takie urządzenia jak gniazdka, telewizory, nagłośnienie, radia, rolety, zasłonki i praktycznie większość urządzeń RTV i AGD dają nam możliwość bezpośredniego zarządzania wszystkim na raz. Jak przydatny jest ten system przekonało się już wiele osób i tak naprawdę dopiero po tym jak się zdecydujesz to przekonasz się jak wiele marnowałeś czasu na codzienne żmudne procesy, które tylko przeszkadzały Ci w pracy zawodowej.

Ludzie nie wyobrażają sobie, że takie instalacje elektryczne jak EIB mogą zmienić ich życie. Człowiek ceniący sobie bezpieczeństwo powinien bez wahania założyć takie instalacje elektryczne w jego domu. Jest to obecnie najbardziej zaawansowany alarm antywłamaniowy. Czujniki skutecznie wyłapują niechcianą osobę w okręgu naszej posesji i wysyłają sygnał do ochrony i SMS do nas samych. Instalacje elektryczne są bardzo trudne do złamania. Istnieje nawet możliwość założenia czujnika na linie papilarne przy wejściu do domu, bądź do poszczególnych pomieszczeń wewnątrz. Ciężko to sobie wyobrazić? Jestem przekonany, że coraz więcej osób, które pozna te instalacje elektryczne zacznie montować je w swoim domu i żyć w luksusie. Przekonaj się, że i Twój dom może być inteligentny.