Airbnb
Turystyka

Rabat na pierwszą przygodę z Airbnb

Moda na podróżowanie trwa od lat, jednak równocześnie zmieniają się standardy samych podróży. Większość turystów zamiast korzystania z gotowych ofert biur podróży woli samodzielnie wybrać miejsce do nocowania, aby w ten sposób móc choć przez kilka dni zamieszkać w warunkach zbliżonych do warunków, w jakich mieszkają mieszkańcy wybranych zakątków świata. Z myślą o takich turystach powstał serwis Airbnb, który oferuje możliwość wynajęcia mieszkania, pokoju czy nawet samego łóżka u osób, mieszkających na całym świecie.

O co chodzi z Airbnb

Serwis Airbnb oferuje tanie noclegi, przy czym sam serwis nie zajmuje się ani wyszukiwaniem miejsc noclegowych, ani pozyskiwaniem gości, zainteresowanych wynajęciem mieszkania czy pokoju. Ideą Airbnb jest pośredniczenie pomiędzy gospodarzem, który oferuje nocleg, a gościem zainteresowanym wynajęciem noclegów na określony czas. Niskie ceny wynikają z faktu, że mieszkania oferowane są bezpośrednio, jednak ich cenę można dodatkowo obniżyć wybierając kupon Airbnb, który znaleźć można na przeróżnych stronach internetowych, na przykład tutaj klikając w poniższy baner kuponu. Skorzystanie z takiego kuponu Airbnb obniża wartość całej usługi o kwotę dostępnie aktualnej promocji kuponowej. W chwili obecnej jest to 100 złotych.

Oficjalny kupon Airbnb
Oficjalny kupon Airbnb z rabatem na pierwszą podróż

Ile Airbnb kosztuje

Rejestracja w serwisie Airbnb oraz wyszukiwanie ofert noclegów nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą. Jednak serwis pobiera opłatę serwisową zarówno od gościa, jak i od gospodarza. Opłata serwisowa Airbnb pobierana od gospodarza za każdą zrealizowaną rezerwację wynosi zazwyczaj 3% od rezerwacji, przy czym jej wysokość może dochodzić do 5% w zależności od wybranych przez gospodarza opcji dotyczących możliwości anulowania rezerwacji. Wyższą opłatę serwisową ponosi gość, który za każdą zrealizowaną rezerwację płaci od 6% do 12% i zależy od szczegółów rezerwacji. Każda osoba, która decyduje się na skorzystanie z usług Airbnb, ma wyszczególnioną opłatę serwisową w swoim rachunku. Przy opłatach serwisowych może się również pojawić dodatkowa pozycja, jaką jest lokalny podatek. Takim podatkiem, który najczęściej jest doliczany do usługi, jest podatek VAT. Oprócz noclegów gospodarze mogą także oferować dodatkowe atrakcje, skierowane do swoich gości. W przypadku wybrania atrakcji opłatę dodatkową w wysokości 20% ponosi jedynie gospodarz.

Czy Airbnb jest bezpieczne

Każdy użytkownik, który zakłada konto w serwisie Airbnb, przechodzi przez dodatkową weryfikację, jakiej wymaga serwis. Oznacza to konieczność przedstawienia dokumentu tożsamości, ale również pozostawienia dokładnych danych adresowych. Airbnb pośredniczy w kontakcie pomiędzy gospodarzem a gościem dokonującym rezerwacji, także za pośrednictwem serwisu dokonywane są same rezerwacje oraz dokonywana jest opłata za rezerwację. Gospodarze są ubezpieczeni przez serwis Airbnb na wypadek, gdyby gość w czasie swojego pobytu dokonał jakichś zniszczeń. W tym przypadku gospodarz może liczyć na wypłatę odszkodowania w wysokości do 1 miliona dolarów. Z myślą o bezpieczeństwie realizowanej usługi gospodarz ma również możliwość domagania się od swojego gościa przedstawienia dokumentu tożsamości.

Zapadła decyzja, jedziemy!

Jeśli jesteś już zdecydowany bądź zdecydowana na swoją pierwszą przygodę z Airbnb musisz jeszcze wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze wszystkie ceny w serwisie podane są w złotówkach, ale transakcja jest finalnie przeprowadzana w Euro. Tak więc, jeśli korzystasz z polskiej karty kredytowej lub płatniczej albo konta PayPal ze zgromadzonymi tam złotówkami to poniesiesz koszt przewalutowania, który potrafi być miażdżący. Mi z powodu niewiedzy przyszło zapłacić ponad 500 złotych za przewalutowanie podczas pierwszej transakcji w Airbnb. Bardzo boleśnie i głupio wydane pieniądze. Rozwiązaniem jest założenie konta walutowego w Euro i korzystanie z kantora internetowego do zamiany PLN na EUR. Ja właśnie tak robię od mojej drugiej przygody z Airbnb. Konto walutowe w Euro można założyć zupełnie za darmo w różnych bankach. Sam proces wymiany PLN na EUR w kantorze internetowym to w dni robocze kilkanaście minut i nie powinien nikomu przysparzać kłopotów. Teraz już wiadomo chyba wszystko o Airbnb. Gotów do drogi? No to jedziemy!

Marcin Karczewski
Choć mam doktorat z fizyki, ta nie okazała się moją drogą zawodową. Moim hobby od zawsze było programowanie i w tej chwili temu tematowi poświęcam większą część życia. Ktoś kiedyś powiedział, że praca powinna być przyjemnością, bo tylko wtedy przestaje być obowiązkiem. U mnie ta zasada sprawdza się w 100%.

5 Replies to “Rabat na pierwszą przygodę z Airbnb

  1. Nie twierdzę, że Airbnb jest idealne, ale nie wyobrażam sobie zwiedzania świata w czasach obecnych bez Airbnb. Oczywiście nie brakuje amatorów wyjątkowych okazji, przez co zdarza się, że ktoś korzysta z oferty niesprawdzonej. Potem są żale, bo coś było nie tak. Jasne, zawsze musi być ten pierwszy gość, który przetrze szlaki i potem wystawi opinię. Ja jednak wolę nie ryzykować i zawsze wybieram już wysoko ocenione nieruchomości. Jedno wiem na pewno – status superhost nie daje gwarancji, że gospodarz nie jest całkowitym chamem.

  2. Dzięki, wykorzystałam kupon przy rejestracji w airbnb i faktycznie zapłaciłam mniej. Czy może się ktoś podzielić kuponem na kolejne podróże? Ma ktoś takowy? Z góry dziękuję.

    1. Też byłabym chętna na jakiś kupon rabatowy Airbnb, ale przy już istniejącym koncie. Ja mam konto i nie zamierzam zakładać nowego. Jeśli ktoś ma to proszę o info.

  3. Kupon działa, dzięki! Pierwsza podróż z airbnb już za mną. To były cudowne wakacje i ciężko mi teraz wrócić do pracy, nie w głowie praca biurowa tylko rajskie plaże… no cóż, niech ten rok szybko minie. Kolejne wczasy na pewno też z airbnb, bo sprawdziło się to doskonale. Pozdrawiam.

  4. Kiedy neckermann upadł to zacząłem się interesować jakimiś alternatywami. Patrzyłem na oferty innych biur, ale skoro mógł upaść neckermann to dlaczego inne biuro miałoby nie upaść tak samo szybko, bez zapowiedzi? Dlatego najbliższe wakacje będą nieco inne, w ruch pójdzie booking lub airbnb, jeszcze nie wiem, co wybiorę. Do odważnych świat należy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *