Na rynku produktów do uzdatniania wody właśnie pojawił się nowym model automatu do płukania wkładów filtracyjny, dedykowany urządzeniom z serii Hydra włoskiego producenta Atlas Filtri. Automatyczny zawór spustowy K-Matic to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zautomatyzować obsługę swojego filtra. Sprawdź, jak to możliwe!

Czym są filtry samoczyszczące i do czego potrzebny jest automat do płukania wkładów?

Samoczyszczące filtry Atlas Filtri Hydra to innowacyjne urządzenia, w których wykorzystano system wydłużający żywotność wkładów. Dzięki zastosowaniu wstecznego prądu wody bieżącej można opłukać wkład, a tym samym maksymalnie opóźnić jego wymianę.  Proces regeneracji ułatwiają automaty do płukania wkładów, które w ściśle określonych odstępach czasowych uruchamiają odrzut szlamu do kanalizacji. Decydując się na takie rozwiązanie, nie musisz ciągle pamiętać o okresowym czyszczeniu wkładów filtracyjnych. Wszystko działa praktycznie bezobsługowo. Dobra wiadomość dla użytkowników filtrów Atlas Filtri Hydra jest taka, że na rynku właśnie pojawił się nowy automat zasilany bateriami. Poznajcie K-Matic.

Dlaczego warto zainstalować K-Matic do płukania wkładów Atlas Filtri Hydra?

Zamiast ręcznie odkręcić zawór spustowy, możesz zainstalować K-Matic i problem ręcznego wywoływania płukania wkładów odejdzie w zapomnienie. Zasilanie bateryjne gwarantuje, że montaż urządzenia jest niezwykle prosty i trwa zaledwie kilka minut.

K-Matic pozwala programować interwały pomiędzy płukaniami oraz czas trwania jednej regeneracji (10 lub 20 minut). Wszystko doskonale widać na ledowym panelu znajdującym się na froncie urządzenia. Producent wprowadził także funkcję płukania natychmiastowego, jeśli wymaga tego wkład, a także zabezpieczenie przed zbyt niskim poziomem naładowania baterii. Więcej na temat K-Matic znajdziesz w zamieszczonym wideo o producenta Atlas Filtri.