Nowe aparaty fotograficzne Sony Alpha DSLR-A700 przedstawiają ewolucję lustrzanek Maxxum, po nawiązaniu współpracy Sony z Konica-Minolta w 2005 roku. Model Sony oparty jest na Konica-Minolta Maxxum 7D z dodanymi wieloma pomysłami pochodzącymi z Sony. Wśród fanów Sony i Minolty aparaty fotograficzne Sony Alpha DSLR-A700 z pewnością wywołają dreszczyk emocji.

Sony Alpha DSLR-A700 (gdzie A to tak naprawdę grecka litera „alfa”) posiada 12,24 Megapikselowy przetwornik w technologii Exmor CMOS, system stabilizacji obrazu StedyShot, Eye-Start Autofocus oraz nowoczesną autorską technologię ochrony przetwornika przed zakurzeniem przy zmianie obiektywu. Wszystko to po to aby dostarczyć nabywcom-fotografom bogatą dawkę nowoczesnej technologii, elegancko „spakowanej” w atrakcyjnym, komfortowym i wytrzymałym aluminiowym body, które (choć nie całe, bo tylko przyciski) zabezpieczone zostało przed kurzem i wilgocią.
SteadyShot w który aparaty fotograficzne Sony Alpha DSLR-A700 zostały wyposażone, posiadają specjalne czujniki żyroskopowe, reagujące na wstrząsy aparatu, co pozwala zachować ostrość niezależnie od użytego obiektywu. Technologia ta pozwala wykonywać ostre zdjęcia nawet przy kiepskim oświetleniu oraz umożliwia wykonanie zdjęć dla których niezbędny byłby statyw, bez jego użycia.

Lustrzanki Sony Alpha DSLR-A700 wykorzystują nowy procesor obrazu BIONZ. Procesor dzięki wykorzystaniu technologii LSI wpływa na przyspieszenie reakcji aparatu, obsługuje Dynamic Range Optimization oraz wpływa na wydłużenie żywotności baterii. Procesor przyczynił się także do możliwości wykonywania zdjęć od 3-5 klatek na sekundę nawet przy najwyższej rozdzielczości. Sony zoptymalizowało procesor BIONZ tak aby przyspieszyć przetwarzanie zdjęć oraz zredukować wszelkie szumy już przed końcową kompresją zdjęcia. Rezultat to wysokiej rozdzielczości, dokładne zdjęcia o doskonałej tonacji.