W dzisiejszych czasach telewizor w domu odgrywa bardzo ważną rolę, odbywają się przy nim rozmowy spotkania rodzinne zapewne wielu spędziło przy nich nie zapomniane chwile. Do tej pory dostępne były tylko telewizory CRT, czyli te o większej wadze i objętości. Jednak w dobie technologi powstały Telewizory LCD tak zwane „płaskie”, które podbijają rynek. Ponieważ zajmują mniej miejsca mają mniejszą wagę, no i niektóre modele można nawet powiesić na ścianie.

Nowoczesna wizja telewizora, to wizja wielkiego płaskiego ekranu powieszonego na ścianie. Jednak za telewizor LCD musimy też więcej zapłacić, jak każdy nowoczesny sprzęt telewizory mają zróżnicowaną cenę. Obecnie w sklepach modele CRT są rzadko spotykane, ponieważ zdominowały je wydajniejsze LCD.

LG 21FU1RLX to przykład telewizora starego typu, obecnie można go kupić tylko w sklepie internetowym lecz jeszcze wiele ludzi ma w domu ten stary typ. Model CRT charakteryzuje się dużą wagą i objętością, LG 21FU1RLX posiada ekran o przekątnej 21 cali. Jest to jeden z tych „cieńszych CRT ponieważ jest to Ultra Slim o głębokości zaledwie 330 mm.

Przykładem droższego LCD jest Sony bravia KDL-37P3020, która posiada ekran o przekątnej 37 cali. Przy takim telewizorze możemy poczuć się jak w kinie, ponieważ posiada on ogromny ekran o doskonałej jakości. Dodatkowe funkcje to HD Ready, Gniazdo SCART, Wejście S-Video mini DIN, czy Gniazdo HDMI. Pomimo masywnego ekranu, telewizor ten waży zaledwie 21 kg.

Natomiast Panasonic viera TX-32LE7P/S to rodzaj tańszego LCD, cena nie ujmuje jego jakości. Telewizor ten posiada również duży ekran o przekątnej 32, oraz kontrast dynamiczny 7000: 1 cale. Waga jest sporo mniejsza niż w Sony bravia KDL-37P3020, to zaledwie 16, 5 kg. Telewizor ten posiada również takie funkcje jak wbudowane głośniki czy HD Ready.

Końcowy wniosek jest taki, stawiając na jakość proponuje kupić nie zawodny telewizor Sony bravia KDL-37P3020. Ponieważ oprócz standardowych funkcji posiada również wiele dodatkowych, a jakość oglądania filmu na nim jest znakomita.

Tak samo Panasonic viera TX-32LE7P/S zasługuje na uznanie, ponieważ ma duży ekran o wielu walorach oraz bardzo małą wagę i objętość. Jeżeli ktoś ma trochę mniejsze zasoby pieniężne to Panasonic viera TX-32LE7P/S jest idealny dla niego.

Nie polecał bym starszego modelu CRT LG 21FU1RLX, ponieważ wystarczy dołożyć kilka set złotych i można już mieć o wiele lepsze LCD. Lecz jeżeli ktoś ma bardzo mało pieniędzy na nowy telewizor, to LG 21FU1RLX jest dobrym wyborem. Oprócz wspomnianych dużych rozmiarów posiada on również dobry nie zawodny ekran, który przez tyle lat sprawdzał się w wielu podobnych modelach.