W dzisiejszych czasach Cyfrowy Aparat Fotograficzny, to rzecz bardzo popularna. Praktycznie każdy posiada w domu „cyfrówkę”, czy to lepszą czy to gorszą ale ma. Sprzęt ten jest nie drogi, ceny kształtują się od 300zł wzwyż. Cyfrowe Aparaty Fotograficzne jak każdy sprzęt, możemy podzielić na tańsze i droższe. Popularna „cyfrówka” ma wiele zastosowań, które nie ograniczają się tylko i wyłącznie do robienia zdjęć. Sprzętem tym możemy nawet nagrać własny film, którego jakość będzie zależała od rodzaju aparatu.

OLYMPUS E-510 firmy OLYMPUS jest przykładem droższej tak zwanej „lustrzanki”, posiada ona nie tylko wysoką cenę ale i również wiele rozbudowanych funkcji. Takich jak możliwość instalacji zewnętrznej lampy błyskowej, czy Samowyzwalacz. Ten aparat fotograficzny ma wbudowaną lampę błyskową. OLYMPUS E-510 posiada ważną funkcję, mianowicie redukcję efektu czerwonych oczu. Wbudowana Matryca 10Mpx powinna być wystarczająca, a waga wynosi zaledwie 460 g.

Natomiast SAMSUNG L110 firmy SAMSUNG to aparat sporo tańszy, i trochę mniej wydajny. Lecz jego funkcje w porównaniu do ceny są bardzo zada walające. Aparat ten posiada Matrycę 8, 4Mpx, oraz pięciokrotny Zoom Optyczny i Cyfrowy. SAMSUNG L110 ma pamięć wbudowaną 20 MB i Wyświetlacz LCD TFT o przekątnej 2, 5 cale.

Nieco tańszy od wcześniej opisywanego aparatu jest, NIKON Coolpix L18 firmy NIKON. Posiada on matrycę 8Mpx więc jest ona niewiele gorsza niż w SAMSUNG L110. Wbudowana pamięć wynosi 21 MB, Zoom Optyczny jest trzykrotny a Zoom Cyfrowy czterokrotny. Aparat posiada 3-calowy wyświetlacz LCD z matryca TFT, waga jego jest bardzo mała to zaledwie 125 g.

Najlepiej oceniam najdroższą „lustrzankę” OLYMPUS E-510 firmy OLYMPUS. Którą możemy pochwalić za różnorodność funkcji oraz wysoką jakość techniczną. Jeżeli ktoś ma większe zasoby pieniężne, to szczerze polecam ten aparat.

Zaś jeżeli ktoś ma mniej pieniędzy, to idealny będzie SAMSUNG L110 firmy SAMSUNG. Jego parametry techniczne są bardzo dobre, waga i rozmiary małe no i cena wyśmienita. Jeżeli ktoś go kupi, to na pewno będzie w 100% usatysfakcjonowany.

Najgorzej wypada NIKON Coolpix L18 firmy NIKON. Cena jego jest co prawda najniższa wśród wyżej wymienionych, lecz i parametry techniczne nie są już tak zada walające. Jeżeli ktoś ma o te kilkadziesiąt złotych mniej, i nie zamierza wydać więcej na nowy aparat. To dobrym wyborem będzie NIKON Coolpix L18.