Elektronika Kamery

Cyfrowe kamery HD

Wyprodukowanie pierwszej kamery to była prawdziwa rewolucja. Kamery cyfrowe to kolejny krok naprzód. Jednak jak to często bywa, nowości są bardzo drogie. Tak też były z kamerami cyfrowymi. Dziś na szczęście sytuacja się zmieniła – za rozsądną cenę możemy nabyć prawdziwy skarb. O takich właśnie kamerach będzie ten tekst. Mamy tu na myśli urządzenia firm Sony czy Panasonic, nagrywające w najnowszym i najlepszym standardzie HD.

Pierwsza kamera to Sony HDR-CX6EK, druga – Panasonic HDC-SD9. Na samym początku trzeba zaznaczyć, że myśląc o zakupie takiego sprzętu, musimy być przygotowani na wydatek rzędu 3 tysięcy złotych. Dla niektórych to sporo, jednak gdy zobaczymy parametry oby kamer, przekonamy się, że nie jest to wygórowana cena. Obie kamery cyfrowe są niewielkich rozmiarów i zarazem bardzo poręczne. Panasonic HDC-SD9 waży zaledwie 275 g. Sony HDR-CX6EK jest troszkę cięższa, waży 370 g, ale i tak nie możemy powiedzieć, że jest to wielki ciężar. Kamera Sony HDR-CX6EK korzysta z kart pamięci Memory Stick (w zestawie dostajemy kartę 4GB). Jej wyświetlacz ma ekran LCD 2,7 cala o rozdzielczości 211×200 pikseli. Obraz nagrywany jest w najwyższym standardzie HD, w formatach 16:9 i 4:3. To samo tyczy się kamery wyprodukowanej przez firmę Panasonic. Jednak ta używa wyłącznie kart SD i SDHC. Litowo-jonowy akumulator kamery Panasonic HDC-SD9 zapewnia jej bardzo długi czas pracy bez konieczności ładowania. Wielu ucieszy też fakt, że Panasonic HDC-SD9 aż dziesięciokrotny zoom optyczny i powalający stukrotny zoom cyfrowy.

Jak widzimy, obie kamery cyfrowe zadowolą nawet najbardziej wybrednych kupujących. Więc pozostaje życzyć tylko miłego nagrywania filmów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *