Dzięki Creative Live! Cam Notebook Ultra użytkownicy notebooków mogą komunikować się z najwyższą jakością. Urządzenie doskonale nadaje się do pracy w biurze, w domu jak również podczas podróży.

W niewielkiej obudowie umieszczono 1.3 megapikselowy przetwornik CCD o wysokiej rozdzielczości oraz zintegrowane mikrofony eliminujące szum otoczenia, tak by zapewnić jak najbardziej komfortową rozmowę. Kamera Live! Cam Notebook Ultra jest kompatybilna z popularnymi systemami komunikacji w sieci i idealnie nadaje się do tworzenia videoblogów. Szybkie łącze USB 2.0 pozwala na płynny transfer obrazów a szeroki 80-cio stopniowy kąt widzenia obiektywu jest doskonały do prowadzenia rozmów, w których bierze udział większa grupa ludzi, np. wideokonferencji. Z myślą o użytkownikach ceniących sobie prywatność do urządzenia dołączono także zestaw słuchawkowy. Mikrofony działające w wielokrotnie nagradzanej technologii Addaptive Array minimalizują szumy tła w celu zapewnienia jak najlepszej jakości komunikacji głosowej. Wysokiej jakości przetwornik CCD pozwala na robienie zdjęć z rozdzielczością do 5 megapixeli i przekaz wideo z rozdzielczością 1.3 megapiksela. 80-cio stopniowy kąt widzenia precyzyjnie wykonanego szklanego obiektywu umożliwia pokazanie dużej ilości szczegółów. Technologia Live! View gwarantuje świetną jakość obrazu. Z kolei funkcja Advanced Video FX pozwala na dodawanie efektów specjalnych w czasie trwania rozmowy. System inteligentnego śledzenia sprawia, że twarz rozmówcy zawsze znajduje się w centrum pola widzenia kamery. Specjalny obrotowy 240 stopniowy zaczep PowerGrip pasuje do każdego wyświetlacza komputera przenośnego.

Z myślą o użytkownikach ceniących prywatność do kamery dołączono zestaw słuchawkowy. Kamery te są kompatybilne z programami Skype, Windows Live Messenger, Yahoo! Messenger, MSN Messenger oraz innymi aplikacjami służącymi do komunikacji w sieci. Idealnie nadaje się do prowadzenia blogów video!