Telewizor to urządzenie, przed którym spędzamy bardzo dużo czasu. Każdy z nas chciałby więc mieć ogromny ekran plazmowy lub LCD w salonie. Ostatnio ogromną popularnością cieszą się telewizory LCD, nie tylko dlatego, że zajmują mniej miejsca niż starsze modele, ale także jakość wyświetlanego przez nie obrazu jest bardzo dobra. Wśród producentów tych urządzeń największym zaufaniem klientów cieszą się firmy Philips, Panasonic oraz LG.

Na pewno warto zwrócić uwagę na telewizory Panasonic VIERA TX-26LX70P. Przekątna ekranu tego odbiornika wynosi 26 cali, co na pewno zapewni nam duży komfort oglądania. Głośnik wbudowany pod ekranem posiada funkcję dźwięku otaczającego typu Ambience, dodatkowo telewizor daje nam możliwość korekty barwy dźwięku. Panasonic VIERA TX-26LX70P waży 14kg i bez problemu powiesimy go na ścianie dzięki elementom, które dostajemy w zestawie z telewizorem. Obraz wyświetlany jest w formacie 16:9 i nominalnej rozdzielczości 1366×768. Panasonic VIERA TX-26LX70P posiada wiele przydatnych gniazd wyjście/wejście, dzięki czemu bez problemu podłączymy do niego dodatkowe sprzęty czy też komputer za pomocą złącza HDMI. Z kolei telewizory LCD LG 42LG3000 zadowolą wszystkich fanów dużych ekranów, albowiem mogą pochwalić się przekątną aż 42 cale. Model ten korzysta między innymi z technologii HD Ready, co oznacza że możemy na nim oglądać filmy w bardzo wysokiej rozdzielczości. Dzięki kątowi widzenia wynoszącemu aż 178 stopni możemy urządzić w naszym salonie minisalę kinową i delektować się z przyjaciółmi nowymi produkcjami. A każdy będzie widział to, co dzieje się na ekranie telewizora LG 42LG3000, niezależnie od tego gdzie usiądzie. Kontrast na poziomie 15000:1 i jasność 500 cd/m2 sprawią, że kolory będą bardzo dobrej jakości. Za sprawą czasu reakcji matrycy na poziomie 6,5 ms zachowana zostanie też odpowiednia dynamika obrazu.

Popularność, jaką cieszą się telewizory LCD, wynika nie tylko z chwilowej mody. To tak naprawdę technologia, która prawdopodobnie będzie rozwijana przez najbliższe lata. Warto więc pomyśleć nad wymianą naszego starego, zajmującego wiele miejsca modelu, na jeden z powyższych telewizorów.