Fotografia

Niezawodne aparaty cyfrowe

Fotografia jest bardzo istotna dla wielu z nas, zdjęcia przecież pozwalają na zapamiętanie wielu ważnych wydarzeń z naszego życiu. Pamięć ludzka jest przecież zawodna, dopiero aparaty fotograficzne dają nam gwarancję, że wszystkie wydarzenia warte zapamiętania, zapamiętane zostaną.

Aparat cyfrowy Sony DSC-T70 zaskakuje swoimi niewielkimi rozmiarami (90×56,4×20,7 mm), co jednocześnie sprawia, że zmieści się on w każdej torbie czy plecaku. Zaskakujący jest również wygląd tego aparatu, który można scharakteryzować jako połączenie prostoty i elegancji, co w rezultacie daje niepowtarzalny styl. Niech jednak nie zmylą nas małe rozmiary aparatu Sony DSC-T70, bowiem zamontowano w nim ogromny wyświetlacz o przekątnej aż 3 cali. Pozwoli on nam uchwycić na zdjęciu dokładnie to, co chcemy sfotografować. Jakby tego było mało, Sony DSC-T70 wyposażono w unikatową matrycę posiadającą aż 8,1 megapiksela. Dzięki temu otrzymamy zdjęcia niespotykanej jakości, które idealnie oddadzą każdy, nawet najmniejszy, detal fotografowanego obiektu. Skoro prezentujemy ciekawe aparaty fotograficzne, to musimy takze wspomnieć o urządzeniu Canon PowerShot SX 100 IS. Do jego najciekawszych funkcji należy system Face Detection Technology (technologia detekcji twarzy), która automatycznie lokalizuje twarze fotografowanych osób, a następnie dobiera optymalne ustawienia (ostrość i ekspozycję) tak, by na zdjęciu wyszły one w jak najlepszej jakości. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu matrycy 8 megapikseli, aparat Canon PowerShot SX 100 IS potrafi wykonywać zdjęcia w bardzo dużej rozdzielczości (maksymalna rozdzielczość to aż 3264×2448 pikseli) i tym samym daje spore możliwości edycji przy późniejszej obróbce zdjęcia w programie graficznym.

Przedstawione aparaty fotograficzne na pewno zadowolą wszystkich użytkowników. Łączą one w sobie elegancji wygląd i dużą funkcjonalność z gwarancją niezawodności.

Marcin Karczewski
Choć mam doktorat z fizyki, ta nie okazała się moją drogą zawodową. Moim hobby od zawsze było programowanie i w tej chwili temu tematowi poświęcam większą część życia. Ktoś kiedyś powiedział, że praca powinna być przyjemnością, bo tylko wtedy przestaje być obowiązkiem. U mnie ta zasada sprawdza się w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *