Bez kategorii

Zestaw profesjonalnego podglądacza

Sporej grupie osób lornetki kojarzą się z podglądaniem. W naszym społeczeństwie panuje przedziwna mania kojarzenia wszystkiego w sposób jednoznaczny. Niewielu jednak wie, że lornetki to niezbędne akcesorium każdego leśnika. Dlatego też warto zwrócić uwagę na bardziej profesjonalne urządzenia.

Rynek lornetek w Polsce jest dość ograniczony. Co prawda na każdym prawie ryneczku można kupić takie urządzenie, niestety lornetki te są często wątpliwej jakości i przydają się faktycznie tylko do celów amatorskich. Żołnierze oraz straż graniczna powinni raczej skupić się na produktach takich jak Nikon Monarch 10×42 DCF. Lornetka ta wykonana jest z materiałów najwyższej jakości, które zapewniają niezwykłą lekkość oraz wytrzymałość na wszelkie uderzenia, dzięki czemu możemy używać jej w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach. Nikon Monarch 10×42 DCF gwarantuje doskonałą widoczność nawet przy bardzo słabym oświetleniu. Wszystko dzięki bardzo zaawansowanej optyce opatentowanej w Japonii przez naukowców firmy Nikon. Dodatkowym atutem tej lornetki jest rzeczywiste kątowe pole widzenia na poziomie sześciu stopni oraz dziesięciokrotne powiększenie obserwowanego celu. Ponadto Nikon Monarch 10×42 DCF wyposażono w wyjście na statyw, co bardzo przyda się osobom zmuszonym do stałego obserwowania terenu, ponieważ odciąży ich ręce.

Jeśli lornetki potrzebujemy tylko po to, by obserwować co dokładnie nasz robi sąsiad, to urządzenie firmy Nikon nie jest dla nas. Ale jeśli potrzebujemy sprzętu wodoodpornego, który sprawdzi się w bardzo ciężkich warunkach, wtedy warto rozważyć jego zakup. Na pewno się on opłaci.

Marcin Karczewski
Choć mam doktorat z fizyki, ta nie okazała się moją drogą zawodową. Moim hobby od zawsze było programowanie i w tej chwili temu tematowi poświęcam większą część życia. Ktoś kiedyś powiedział, że praca powinna być przyjemnością, bo tylko wtedy przestaje być obowiązkiem. U mnie ta zasada sprawdza się w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *