Wybór na rynku telewizorów ciekłokrystalicznych stale się powiększa. Coraz to nowsze rozwiązania technologiczne sprawiają, że nie wychodząc z domu możemy poczuć się jak w kinie. Nawet 42-calowe telewizory można kupić za rozsądną cenę. Zaprezentujmy właśnie dwa takie telewizory firm Sharp i Toshiba.

Pierwszy z prezentowanych telewizorów LCD to Sharp LC-42XL2E z serii AQUOS. Ekran o przekątnej 42″ pozwala nam cieszyć się każdą chwilą spędzoną na oglądaniu filmów. Niesamowita płynność wyświetlania obrazu oraz fantastyczna dokładność odtwarzania dynamicznych scen sprawią, że dzięki Sharp LC-42XL2E we własnym domu poczujemy się jak na sali kinowej. Tak doskonałą jakość pozwalają osiągać świetne parametry, m.in. czas reakcji matrycy na poziomie 4 ms, kontras dynamiczny w skali 10000:1 oraz jasność 450cd/m2. Oczywiście telewizor Sharp LC-42XL2E obsługuje technologię Full HD, w związku z czym obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 1920×1080. Ponadto na uwagę zasługuje świetny system dźwiękowy SRS TruSurround XT oraz Dolby Digital. Ale bardzo dobre telewizory oferuje także firma Toshiba. Model Toshiba 42Z3030D z serii Regza także posiada 42-calowy ekran, który dzięki obsłudze technologii Full HD wyświetla obraz w rozdzielczości 1920x 080 pikseli. Czas reakcji matrycy jest co prawda nieco dłuższy niż w przypadku produktu firmy Sharp i wynosi 8 ms, jednak stratę tę Toshiba 42Z3030D nadrabia nieco lepszą jasnością na poziomie 500 cd/m2. Warto wspomnieć także o niebanalnej stylistyce tego telewizora. Doskonały design, gładkie rysy i niezwykła estetyka wykonania sprawiają, że Toshiba 42Z3030D doskonale wkomponuje się w nowoczesne wnętrza.

Obydwa telewizory LCD to jedne z najlepszych urządzeń dostępnych na rynku w tej klasie. Doskonałe parametry technicznie, bardzo długa żywotność oraz obsługa technologii Full HD sprawiają, że LCD z serii Regza i AQUOS wyrastają na liderów rynku. Są to telewizory naprawdę warte polecenia.