Kamery cyfrowe to jedne z tych urządzeń, które pozwalają uwiecznić wszystkie cenne dla nas chwile. Wraz z postępem technologicznym parametry poszczególnych urządzeń poprawiają się, co wpływa na jakość zapisywanego materiału video. Jeśli ktoś jeszcze nie wie, którą kamerę wybrać, zaprezentujemy dwa najlepsze urządzenia firm Sony oraz JVC.

Pierwszą z prezentowanych kamer jest Sony HDR-SR12E, która dzięki możliwości nagrywania w technologii Full HD daje końcowy materiał filmowy o rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Oprócz nagrywania filmów video, możemy użyć kamery do wykonywania fotografii o rozdzielczości 10 megapikseli. Materiał nagrywany za pomocą Sony HDR-SR12E zapisywany jest na dysku twardym o pojemności 120GB lub karcie pamięci Memory Stick. Zoom też prezentuje się całkiem nieźle i wynosi odpowiednio: 12x- optyczny oraz 150x-cyfrowy. Z kolei wyświetlacz kamery Sony HDR-SR12E to 3,5-calowe LCD. Ponadto kamera posiada wbudowany stabilizator obrazu i system zapisu dźwięku Dolby Digital 5.1. Również firma JVC produkuje świetnej jakości kamery cyfrowej. My skoncentrujemy się na modelu JVC GZ-HD6, czyli urządzeniu nagrywającym filmy w formacie Full HD. Jakość materiału zapisywanego na kamerze JVC GZ-HD6 jest oczywiście bardzo wysoka. Jeśli chodzi o dane techniczne, to urządzenie posiada wbudowany dysk twardy o pojemności 120 gigabajtów oraz obsługuje karty pamięci miniSd. JVC GZ-HD6 może także pochwalić się 10-krotnym zoomem optycznym i 200-krotnym zoomem cyfrowym. Wyświetlacz jest nieco mniejszy niż w produkcie firmy Sony i ma 2,8 cala, mimo to jest bardzo czytelny. Oczywiście kamera JVC GZ-HD6 posiada również stabilizator obrazu i możliwość fotografowania.

Obydwie kamery cyfrowe to naprawdę urządzenie wysokiej jakości, które można polecić nawet bardzo wymagającym użytkownikom.