W życiu jest wiele chwil, które chciałoby się uwiecznić, np. chrzciny naszego dziecka, komunia, wesele, a nawet wczasy w egzotycznym kraju. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam aparaty fotograficzne, dzięki którym będziemy mogli zachować te wspomnienia na zawsze.

Przedstawimy Państwu dwa aparaty cyfrowe, które są tanie, a zarazem bardzo funkcjonalne. Aparat Canon Powershot A460 charakteryzuje się matrycą o wartości 5 megapikseli, co w rezultacie daje nam piękne, wyraźne oraz przejrzyste zdjęcia w rozdzielczości 2592×1944 pikseli. Jak widać, format ten jest dosyć duży, więc nie będzie najmniejszego problemu z wywołaniem zdjęć czy późniejszą obróbką w programie graficznym. Ważną cechą aparatu Canon Powershot A460 jest jego wysokiej jakości wyświetlacz TFT P-Si o przekątnej aż dwa cale, przy jednoczesnym zastosowaniu bardzo małych wymiarów aparatu (106×51,8×40,2 mm). Dodatkowo aparat fotograficzny Canon Powershot A460 wyposażony został w czterokrotny zoom optyczny, który – w przeciwieństwie do zoomu cyfrowego – nie traci na jakości oraz ostrości przy maksymalnym przybliżeniu. Należy również wspomnieć, że Canon Powershot A460 obsługuje 3 rodzaje kart pamięci, a mianowicie: Secure Digital (SD), Secure Digital High-Capacity (SDHC) oraz MultiMediaCard (MMC). Kolejnym aparatem cyfrowym jest Panasonic DMC-LS80, który może pochwalić się jeszcze większą rozdzielczością zdjęć (3264×2448 pikseli) w porównaniu z urządzeniem firmy Canon, a to dzięki zastosowaniu matrycy o wartości 8,1 megapiksela. W rezultacie możemy otrzymujemy jeszcze większe zdjęcia, w jeszcze lepszej jakości obrazu. Jak wiadomo, każdy sprzęt posiada swoje wady i zalety. Jedyną wadą aparatu Panasonic DMC-LS80 jest zoom optyczny (3x), który mógłby być większy i to 2-krotnie. Jednak zalety urządzenia firmy Panasonic, takie jak ogromny wręcz (2,5-calowy) wyświetlacz TFT LCD Display posiadający aż 230K punktów, zdecydowanie przeważają.
Na koniec, należy wspomnieć o funkcji zapisu video w obu aparatach cyfrowych, która niejednokrotnie może nam się przydać.

Opisane powyżej aparaty fotograficzne należą do bardzo tanich urządzeń, a jednocześnie bardzo funkcjonalnych. Dlatego właśnie jesteśmy pewni, że większość użytkowników będzie z nich bardzo zadowolona.