Wiele osób słysząc nazwy takie jak Nikon, Sony czy Canon od razu pomyśli sobie aparatach kompaktowych w dobrej cenie. Niewielu jednak wie, że jednym z największych i najbardziej cenionych producentów cyfrówek jest firma Pentax. Jej aparaty fotograficzne, w szczególności Pentax OPTIO W60, śmiało można nazwać najlepszymi urządzeniami na rynku.

Seria OPTIO skupia aparaty fotograficzne przede wszystkim dla amatorów mocnych wrażeń, którzy wiedzą czego chcą od życia. Jednym z urządzeń, które sprawdzi się nawet przy bardzo aktywnym trybie życia jest produkt Pentax OPTIO W60. Tym co go wyróżnia, jest możliwość używania go pod wodą, gdyż zapewnia całkowitą wodoszczelność na głębokości aż 4 metrów. Co więcej nie straszne są mu mrozy. Pozwoli nam on wykonać zdjęcie nawet w temperaturze -10 stopni Celsjusza, dzięki czemu nie zaskoczy nas żadne nadzwyczajne zjawisko godne uwiecznienia. Warto też zwrócić uwagę na funkcję cyfrówki Pentax OPTIO W60. Posiada ona funkcję wykrywania twarzy, dzięki czemu nasze oblicza nigdy już nie będą zamazane na fotografiach. Wszystko dzięki zastosowaniu w nim funkcji autofocus oraz automatycznego dobór parametrów ekspozycji. Co więcej, aparaty fotograficzne Pentax OPTIO W60 rozpozna twarze aż 32 fotografowanych przez nas osób, co zajmie mu niewiele ponad 0.03 s. Nowością jest również automatyczne wyzwalanie migawki za pomocą uśmiechu oraz wykrywanie mrugnięć oczu.

Podsumowując, aparaty fotograficzne Pentax z serii OPTIO są tym czego potrzebuje każdy miłośnik aktywnego wypoczynku. Są one wytrzymałe i bardzo funkcjonalne, dzięki czemu zyskają sobie sympatię tysięcy osób na całym świecie