Fotografia

Lornetki

Sprzedaż lornetek w sieci nie jest zbyt popularnym zjawiskiem. Być może ze względu na brak dużego zainteresowania. Jednak co wybrać jeżeli faktycznie zakup tego typu narzędzia okaże się niezbędny.

Przede wszystkim powinniśmy określić przeznaczenie lornetki po czym skonfrontować je z ceną z jaką przyjdzie nam się zmierzyć w momencie zakupu. Przeglądając ofertę jednego ze sklepów internetowych w kategorii Lornetki odnaleźliśmy produkty w cenie od 1600 do kilkuset złotych. Najdroższa lornetka to Nikon Monarch 8,5×5,6. Lekka i wytrzymała obudowa, lornetki tego typu zapewniają doskonałą widoczność nawet przy niedostatecznych warunkach oświetleniowych. Nikon Monarch to lornetki pozwalające na przybliżenie obiektu 8,5x. Lornetki tego rodzaju ważna 1140g. Nikon Monarch posiada liniowe pole widzenia w odległość 1000m na poziomie 108m. Minimalna odległość ogniskowa lornetki to 108m. Warto zwrócić uwagę na to że lornetki Nikon Monarch są wodoodporne.

Mniejsza i o połowę także tańsza jest lornetka Nikon Action 8x40m. Lornetki Nikon Action nie parują ze względu na to że wypełnione zostały azotem. Ten model lornetki jest także wodoodporny. Waży niespełna 860g. Lornetki Nikon Action pozwolą nam powiększyć 8x pożądany obiekt.

Przechodzimy do kolejnej lornetki firmy Nikon. Jest do mały lekki i niedrogi model Nikon Travelite. Pryzmaty w układzie Porro, waga ok 255g. Bardzo lekki i bardzo atrakcyjne lornetki również wizualnie. Powiększają 8x czyli podobnie jak poprzednie lornetki Nikon. Soczewki obiektywu posiadają średnicę 25mm. Te lornetki oferują kąt widzenia na poziomie 5,6 stopni.

Nikon posiada kilka modeli lornetek które oferują kompaktową, lekką budowę. Jedną z nich jest Nikon Sportstar Ex 8x25dcf ta ciemnoszara mała lornetka posiada pole widzenia 6,5 stopni oraz pole widzenia w odległość 1000m na poziomie 114 m. Lornetki tej serii wypełnione są azotem. Nikon Sportstar Ex również jest wodoodporna. Bardzo zbliżona do tego modelu jest lornetka NIKON 8x21cf Sprint, również nieduża, wodoodporna i bardzo komfortowa w użyciu.

Marcin Karczewski
Choć mam doktorat z fizyki, ta nie okazała się moją drogą zawodową. Moim hobby od zawsze było programowanie i w tej chwili temu tematowi poświęcam większą część życia. Ktoś kiedyś powiedział, że praca powinna być przyjemnością, bo tylko wtedy przestaje być obowiązkiem. U mnie ta zasada sprawdza się w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *