Prowadzisz aktywny tryb życia? Dużo podróżujesz i chcesz móc fotografować różne wydarzenia niezależnie od warunków atmosferycznych? W takim razie aparaty fotograficzne OPTIO W60 firmy Pentax są tym co na pewno trafi w twój gust.

Rynek wytrzymałych aparatów fotograficznych do użytku zarówno na powietrzu jak i w wodzie jest bardzo ograniczony. Mimo tego, można znaleźć na nim produkt, który spełni wszystkie oczekiwania. Mowa o kompakcie Pentax OPTIO W60. Nie tylko urządzenie to jest wodo i wstrząsoodporne, ale i posiada zdumiewające parametry, dzięki którym nie umknie nam żaden fotografowany szczegół. Wszystko dzięki zastosowanemu w nim szerokokątnemu obiektywowi z aż pięciokrotnym zoomem optycznym, posiadającym ogniskową od 5mm do 25mm. Co więcej, aparaty fotograficzne Pentax OPTIO W60 nie posiadają wysuwającej się tuby obiektywu podczas zoomowania, gdyż wszystko odbywa się wewnątrz aparatu. Możemy więc bez obaw schować aparat do kieszeni spodni lub torby pełnej rozmaitych przedmiotów, nie ryzykując, że ulegnie on jakiemukolwiek mechanicznemu uszkodzeniu.

Wracając do możliwości przybliżeń obiektów, Pentax posiada zoom cyfrowy 5,7x, dzięki czemu otrzymamy maksymalne powiększenie fotografowanego obiektu aż o 28,5 raza. Pentax OPTIO W60 jest pierwszym kompaktem tej firmy, w którym istnieje możliwość nagrywania filmów w maksymalnej rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Dodatkowo aparat ten zapewni maksymalną stabilizację elektroniczną w trakcie filmowania, dzięki czemu wyeliminujemy efekt trzęsącej się ręki z filmu. Dodatkowo, Pentax OPTIO W60 wyposażono w tryb filmu podwodnego, w którym aparat automatycznie dobiera wszystkie parametry ekspozycji zapewniając kręconemu przez nas filmowi idealną jakość, oddającą wszystkie najmniejsze szczegóły.

Podsumowując, aparaty fotograficzne Pentax są jednymi z najwytrzymalszych urządzeń. Wyróżniają się one również bardzo dobrymi parametrami, przez co na pewno znajdą one nabywców, wśród osób aktywnie spędzających swój czas wolny.