Urządzenia cyfrowe już na stałe zagościły w naszych domach. Sytuacja ta nikogo nie dziwi, bowiem ceny urządzeń cyfrowych bardzo szybko spadają. Możemy teraz kupić dużo lepszy aparat czy kamerę za stosunkowo niewielką cenę. Dlatego przedstawimy teraz dwie bardzo dobre kamery cyfrowe firm Sony i Panasonic.

Pierwsza z kamer to Panasonic NV-GS90 z 42-krotnym zoomem optycznym i 2000-krotnym zoomem cyfrowym. Ponadto urządzenie posiada bardzo czytelny ekran LCD o przekątnej 2,7 cala oraz rozdzielczości 123200 pikseli. Sporym atutem kamery jest także przetwornik CCD 1/6″. Panasonic NV-GS90 posiada stabilizator obrazu, dzięki któremu nagrania wideo są pozbawione rozmazań i smug, oraz szybką migawkę 1/25-1/8000. Dobre i niedrogie kamery cyfrowe to także model Sony DCR-HC53E. Urządzenie to posiada 40-krotny zoom optyczny i 2000-krotny zoom cyfrowy. Szczególnie pierwszy z podanych odgrywa bardzo ważną rolę, gdyż umożliwia nam nagrywanie poszczególnych scen nawet ze sporej odległości. Szybkość migawki wynosi 1/50-1/3500, a zastosowany obiektyw to Carl Zeiss Vario-Tessar. Tak jak w przypadku wcześniej omawianej kamery, Sony DCR-HC53E posiada bardzo ostry i czytelny wyświetlacz LCD, tyle że o nieco mniejszej przekątnej – 2,5 cala. Ponadto urządzenie jest w pełni zautomatyzowane i posiada bardzo dużą liczbę trybów tematycznych.

Obydwie kamery cyfrowe to urządzenia przeznaczone do użytku typowo amatorskiego. Producenci zadbali o jak największą wygodę użytkownika, tworząc wiele trybów tematycznych oraz automatyzując większość czynności. Warto także dodać, że ceny obydwu urządzeń są wyjątkowo atrakcyjne.