W dobie internetu, coraz więcej ludzi komunikuje się poprzez różnego rodzaju komunikatory, na dalszy plan odkładając telefony. Coraz więcej z tych osób sięga po kamery internetowe, aby tworzyć wideokonferencje i widzieć swojego rozmówcę. Firmy Creative i Logitech produkują urządzenia z różnych przedziałów cenowych, jednak doceniane są one za solidność i jakość wykonania. Ich popularność wzrasta z każdym rokiem, warto więc pomyśleć nad wyborem jednego z tych małych urządzeń.

Kamera Creative Live! Cam Notebook Pro VF0400 jest produktem kierowanym do niezbyt wymagających użytkowników, którzy chcą urozmaicić monotonne rozmowy tekstowe. Lepszy i jaśniejszy obraz zapewnia zaawansowany ecczujnik CMOS z automatycznym balansem bieli i szerokim polem widzenia, zainstalowany w tym urządzeniu. Obrotowy obiektyw ułatwi korzystanie z kamery Creative Live! Cam Notebook Pro VF0400 i pozwoli na swobodne poruszanie się po pokoju podczas wideokonferencji. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi monofonicznemu nasza rozmowa przez internet może stać się niemal prawdziwą konwersacją „twarzą w twarz”, a dzięki rozdzielczości 800×600 pikseli i możliwości strumieniowego przesyłania wideo z płynnością 30 klatek na sekundę, nie będziemy już skazani na oglądanie jedynie rozmytych twarzy i niewyraźnego otoczenia. Ci, którzy oczekują od kamerki internetowej czegoś więcej, powinni zainteresować się kamerą Logith Quickcam Pro. Jest to bardzo mobilne urządzenie pracujące w standardzie USB 1.1 i zasilane z tego samego gniazda. Wykorzystanie zaawansowanej optyki Carl Zeiss pozwala na robienie wysokiej jakości zdjęć, charakteryzujących się bardzo dobrą ostrością nawet z bardzo bliska. Obrazy uchwycone za pomocą kamery Logitech Quickcam Pro mogą być rozdzielczości rzędu nawet 8 megapikseli. Z kolei Creative Live! Cam Voice jest urządzeniem wręcz idealnym dla fanów rozmów przez takie programy, jak choćby Tlen, czy WP Kontakt. Posiada technologię śledzenia twarzy, co jest szczególnie przydatne, gdy robimy podczas rozmów kilka rzeczy i nie zawsze skupiamy się na obiektywie. Kąt widzenia wynosi aż 85 stopni, a czułość to 1300 pikseli. Biorąc pod uwagę także fakt, że kamera ta została wyposażona w szerokokątny szklany obiektyw, trzeba stwierdzić, iż obraz przechwytywany przez Creative Live! Cam Voice jest naprawdę wysokiej jakości.

Jeśli więc często komunikujemy się z rodziną bądź przyjaciółmi mieszkającymi za granicą lub często robimy zdjęcia bliskiego otoczenia naszego komputera i nie chce nam się używać do nich aparatu cyfrowego, kamery internetowe będą dla nas najlepszym wyborem.