Każdego miłośnika fotografii w terenie na pewno zaskoczy fakt, że firma Pentax zaprojektowała i wypuściła na rynek model lustrzanki o tak małych rozmiarach, że swobodnie będzie nam się ona mogła zmieścić w kieszeni, nie pogarszając przy tym jakości wykonywanych przez nas zdjęć.

Aparat Cyfrowy PENTAX K-m

Modelem, który zdobył uznanie na całym świecie są aparaty fotograficzne Pentax K-m. Stały się one niezwykle popularne ze względu na fakt posiadania trybu AUTO PICT. Dzięki niemu aparat automatycznie dobierze jeden z czterech programów takich jak: portret, makro, sport, krajobraz. Co więcej, użytkownik lustrzanki Pentax K-m nie musi koncentrować swojej uwagi na wybieraniu odpowiednich parametrów do zdjęcia. Wystarczy jedynie odpowiednio wykadrować zdjęcie, a aparat sam dobierze wszystkie parametry, wnosząc powiew świeżości i profesjonalizmu do fotografowanych przez nas obiektów. Pentax K-m oferuje również tryb preselekcji czułości Sv. Pozwoli to uzyskać optymalną kombinację przysłony i migawki z wybieraną ręcznie przez użytkownika czułością. Jej wartość można ustawić w bardzo prosty sposób. Wystarczy przekręcić pokrętło na korpusie aparatu, aby tchnąć w nasze zdjęcie duszę.

Podsumowując, lustrzanki Pentax to oferta idealna dla tych, którzy cenią sobie przede wszystkim wygodę. Naprawdę warto ją mieć.