Elektronika Fotografia

Akcesoria fotograficzne

Ludzie lubią uwieczniać wyjątkowe momenty swojego życia. Jakie urządzenia nadają się do tego lepiej, jeśli nie aparaty fotograficzne. Bogactwo rynku sprawia, iż bez problemu możemy wybrać coś dla siebie spośród setek, a może nawet tysięcy dostępnych w ofercie modeli takich firm jak Nikon, Canon, czy Olympus. Warto dodać, że produkowane są także rozmaite akcesoria fotograficzne ułatwiające nam korzystanie z aparatów. Wśród nich możemy wyróżnić np. produkty marki Epson oraz PENTAGRAM.

Jeśli mamy na myśli akcesoria fotograficzne, to musimy wspomnieć o gadżecie, który powinien posiadać każdy z nas, a jest nim przenośny czytnik kart USB, taki jak na przykład PENTAGRAM PentaFLASH P 1102. Jest to zminiaturyzowany czytnik, bardzo wygodny w użytkowaniu, głównie dzięki szybkiemu interfejsowi USB 2.0. Za jego pomocą odczytamy takie karty, jak Secure Digital i MMC, a także ich mniejsze odpowiedniki dzięki zastosowaniu odpowiednich przejściówek. PENTAGRAM PentaFLASH P 1102 współpracuje z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi: Windows oraz Mac OS, a do tego nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych sterowników. Kolejnym urządzeniem, bardzo przydatnym dla każdego wielbiciela fotografii, może stać się urządzenie wielofunkcyjne Epson Stylus DX7450. Jest ono o tyle ciekawe, że do jego pracy nie jest wymagany komputer. Epson Stylus DX7450 potrafi drukować zdjęcia z podłączonego czytnika kart pamięci czy też aparatu wykorzystującego technologię PictBridge. Dzięki zastosowaniu tuszu nowej generacji DURABrite wydrukujemy zarówno bardzo wyraźny czarny tekst, jak i wysokiej jakości kolorowe zdjęcia. Warto zauważyć, że Epson Stylus DX7450 potrafi nie tylko drukować, ale także kopiować i skanować, co czyni z niego bardzo funkcjonalne urządzenie. Wielu ludzi robiąc zdjęcia ma problem z drżącymi rękami, warto więc pomyśleć w takiej sytuacji nad kupnem statywu, takiego jak SLIK SDV-30. Dzięki temu, że wykonano go z aluminium, statyw SLIK SDV-30 jest stabilny i wytrzymały, a zarazem zachował niską wagę – 1500g. Teleskopowe trójnóg pozwala na regulację wysokości, a także dostosowanie nóżek do aktualnego położenia, gumowe stopki zapewniają z kolei bezpieczeństwo. Maksymalny udźwig statywu SLIK SDV-30 wynosi ponad 3kg, a więc wystarczająco do praktycznie każdego aparatu.

Jeśli więc interesujemy się fotografią, profesjonalnie czy też raczej amatorsko, warto zwrócić uwagę na różne akcesoria fotograficzne. Dzięki nim nasze hobby może sprawiać nam jeszcze więcej przyjemności.

Marcin Karczewski
Choć mam doktorat z fizyki, ta nie okazała się moją drogą zawodową. Moim hobby od zawsze było programowanie i w tej chwili temu tematowi poświęcam większą część życia. Ktoś kiedyś powiedział, że praca powinna być przyjemnością, bo tylko wtedy przestaje być obowiązkiem. U mnie ta zasada sprawdza się w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *