Marzy nam się wernisaż naszych fotografii, ale jeszcze nie posiadamy sprzętu i nie wiemy jaki wybrać? Z pomocą przyjdzie nam firma Pentax, oferująca aktualnie najlepsze lustrzanki na rynku.

Jeśli planujemy zakup lustrzanki, idealnej również do użytku domowego, to nasz wybór musi paść na Pentax K200D. Przede wszystkim aparat ten umożliwia wykonywanie bardzo dobrych zdjęć bez konieczności zakupu statywu. Wyposażono go w system stabilizacji obrazu, dzięki czemu będzie on niewrażliwy na drżenie naszej ręki, a nasze zdjęcia zawsze będą doskonale ostre. Nie musimy się też obawiać, idąc z nim w teren. Pentax200D został zaprojektowany tak, aby można go było używać nawet w czasie złych warunków pogodowych. Dzięki zastosowanym w korpusie 60 uszczelkom możemy skupić się na robieniu doskonałych zdjęć bez obaw, że aparat zostanie uszkodzony przez padający z nieba deszcz.

Jeśli natomiast jesteśmy laikami w temacie fotografii, to firma Pentax przygotowała dla nas bardzo przydatną funkcję. Mianowicie, po ustawieniu pokrętła z dostępnymi funkcjami na AUTO PICT, aparat automatycznie dobierze dla nas jeden z pięciu programów takich jak portret, makro, obiekty w ruchu, krajobraz, scena nocna oraz zdjęcia bez użycia lampy błyskowej. Użytkownik posiadający lustrzanki Pentax200D nie musi koncentrować się na wyborze najodpowiedniejszych parametrów do zdjęcia. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni kadr, a aparat automatycznie dostosuje się do panujących warunków, dzięki czemu nasze zdjęcie będą zawsze najlepsze w danych warunkach.

Jeśli nigdy wcześniej nie posiadaliśmy lustrzanki, a chcemy całkowicie zrezygnować z aparatu kompaktowego, to wybór inny niż Pentax K200D byłby co najmniej dziwny. Urządzenie to łączy w sobie mnóstwo funkcji także zwykłego aparatu, dzięki czemu znajdzie on wielu zwolenników.