Aktualnie wiele osób pozbywa się swoich starych aparatów analogowych na rzecz cyfrówek. Przyczyn takiego postępowania jest wiele: ogromna ilość zdjęć mieszcząca się na jednej karcie pamięci, wygoda użytkowania czy kompaktowe rozmiary urządzeń. Może już najwyższy czas pomyśleć o zmianie dotychczasowego sprzętu?

Jednym z najtańszych aparatów cyfrowych na rynku jest Samsung S730. Posiada matrycę 7,2 megapikseli, 16MB wbudowanej pamięci i technologię ASR, odpowiadającą za stabilizację obrazu. Osoby posiadające więcej gotówki powinny zainteresować się produktem Sony Dsc-w130. To niewielkie urządzenie z matrycą 8,1 megapiksela posiada aluminiową obudowę, technologię rozpoznawania twarzy, obiektyw ZEISS z 4x zoomem optycznym i 2,5″ wyświetlacz LCD.

Dla szukających bardziej profesjonalnych rozwiązań firma Fuji przygotowała model Finepix S9600. Cechuje się on matrycą 9 megapikseli, 10,7x zoomem optycznym i możliwością automatycznego usuwania efektu czerwonych oczu. Przy zakupie aparatu nie zapominajmy też o odpowiedniej karcie pamięci!