Fotografia

Lustrzanki Pentax

Aparat fotograficzny jest urządzeniem dostępnym w każdym domu, niezależnie od poziomu dochodu rodziny. Jeśli potrzebujemy sprzętu, który połączy ze sobą funkcje domowego aparatu kompaktowego i lustrzanki to wybór może być tylko jeden – Pentax K200D.

Aparat ten został stworzony z myślą o osobach, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z fotografią. Posiada on liczne funkcje, dzięki którym będzie on idealny, jeśli dopiero poznajemy tajniki tej trudnej sztuki. W aparacie Pentax K200D zastosowano 10 Mpx matrycę znaną z bardzo udanego modelu Pentax K10D (23.5mm x 15.7mm). Bardzo dobrze współpracuje z nią w procesor PRIME (PENTAX Real Image Engine), idealnie wykorzystujący możliwości lustrzanek. Ponadto procesor ten zapewni bardzo szybką obróbkę plików, dzięki czemu nasze pliki będą wyglądały dużo bardziej naturalnie. Co więcej, wszystkie lustrzanki Pentax K200D wyposażono w bardzo praktyczny i pomocny system chroniący matrycę CCD przed kurzem i pyłem. System ten nosi nazwę Dust Removal (DR) i mechanicznie wstrząsa matrycą, dzięki czemu zabrudzenia opadają na specjalny materiał znajdujący się na dole matrycy. Dodatkowo matrycę pokryto specjalną powłoką SP (Super Protect), która uniemożliwia osiadanie na niej pyłków i innych nieczystości. Zupełną nowością w lustrzance Pentax K200D jest funkcja Dust Alert, dzięki której na żądanie zostaniemy poinformowani o aktualnej czystości matrycy.

Jeśli poszukujemy lustrzanki o szerokim spektrum zastosowań, to aparaty Pentax idealnie trafią w nasz gust. Sprzętem tej firmy zrobimy zapierające dech zdjęcia nie tylko przyrody, ale i naszych dzieci idących do komunii.

Marcin Karczewski
Choć mam doktorat z fizyki, ta nie okazała się moją drogą zawodową. Moim hobby od zawsze było programowanie i w tej chwili temu tematowi poświęcam większą część życia. Ktoś kiedyś powiedział, że praca powinna być przyjemnością, bo tylko wtedy przestaje być obowiązkiem. U mnie ta zasada sprawdza się w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *