Jeśli chcemy, aby filmy uwieczniające różne nasze uroczystości były zawsze wysokiej jakości i aby nie było problemów z ich dystrybucją wśród wujków, braci i sióstr, to kamery cyfrowe Canon na pewno nam się przydadzą.

Jednym z najlepszych urządzeń tej firmy jest produkt Canon HF10. Wykorzystano w nim pamięć Flash, która pozwoliła na zmniejszenie konstrukcji do bardzo małych rozmiarów, dzięki czemu można ją nosić w kieszeniach spodni lub marynarek. Z racji tego, że pamięć Flash nie wymaga zastosowania ruchomych części podatnych na uszkodzenia, nasze cenne filmy i zdjęcia są bardzo dobrze chronione przed uderzeniami i wstrząsami. Dużą zaletą kamery Canon HF10 jest obiektyw wideo HD z 12-krotnym powiększeniem optycznym, matrycą światłoczułą Full HD CMOS o rozdzielczości 3,3 megapiksela i potężny procesor DIGIC DV II. Idealna mieszanka tych trzech czynników sprawi, że nagrywane przez nas filmy będą zawsze doskonałej jakości, bez względu na warunki zewnętrzne. Ponadto kamery cyfrowe Canon HF10 posiadają optyczny stabilizator obrazu Super Range, dzięki któremu wszystkie robione przez nas zdjęcia i filmy będą zawsze ostre i wyraźne. Ale to nie wszystko. Kamera ta jest także bardzo energooszczędna. Dzięki zastosowaniu pamięci Flash, pobór energii jest mniejszy niż w przypadku mechanizmu archiwizującego nagranie, co z pewnością przełoży się na na dłuższe filmowanie.

Decydując się na zakup takiego sprzętu warto pamiętać, że jest to inwestycja na długie lata. Dlatego warto wydać ciut więcej, aby kupić kamery cyfrowe Canon, które na pewno służyć nam będą przez bardzo długie lata.