Kamery

Kamery cyfrowe

Wraz z popularyzacją aparatów cyfrowych do naszych domów zaczęły trafiać również kamery cyfrowe. Nad tradycyjnymi kamerami mają tą przewagę, że są bardzo niewielkie, a zapisany materiał możemy w szybki i łatwy sposób przesłać do komputera i poddać obróbce.

Samsung VP-D371Jedną z najtańszych kamer cyfrowych na rynku jest Samsung VP-D371. Producent wyposażył swoje urządzenie w 34x zoom optyczny oraz zoom cyfrowy na poziomie 1200x. Ponadto kamera oferuje 8 cyfrowych efektów specjalnych podczas nagrywania i 2,5-calowy wyświetlacz. Osoby z nieco grubszym portfelem mogą wybrać produkt firmy Panasonic o oznaczeniu Panasonic Sdr-s10. Jest to wodoodporna konstrukcja posiadająca przetwornik CCD 800tys. pikseli i automatyczną regulację równowagi bieli. Do zestawu producent dołącza również kartę pamięci SD o pojemności 2GB. Najbardziej zapaleni miłośnicy filmowania powinni zdecydować się na kamerę JVC GZ-MG130. Urządzenie posiada wbudowany 30-gigabajtowy dysk twardy, który może pozwolić na ponad 37h nagrywania. Oprócz tego mamy do dyspozycji jeszcze możliwość bezpośredniego nagrywania DVD czy robienia kopii zapasowej. Całość waży zaledwie 365g.

Marcin Karczewski
Choć mam doktorat z fizyki, ta nie okazała się moją drogą zawodową. Moim hobby od zawsze było programowanie i w tej chwili temu tematowi poświęcam większą część życia. Ktoś kiedyś powiedział, że praca powinna być przyjemnością, bo tylko wtedy przestaje być obowiązkiem. U mnie ta zasada sprawdza się w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *