Dzisiejsze czasy wymagają od nas przemieszczania się po świecie za pracą. W związku z tym powstaje problem komunikacji pomiędzy rozdzielonymi o wiele kilometrów rodzinami. i tutaj z pomocą przychodzi internet. Obecnie technologia pozwala nam nie tylko się słyszeć ale i widzieć podczas rozmowy przez internet.

Do tego celu niezbędne są kamery internetowe. Firmy Microsoft nie trzeba chyba przedstawiać nikomu niemal na całym świecie. Spośród całej gamy akcesoriów komputerowych oferuje ona takie produkt jak: Kamera Microsoft Vx-6000 Mic/face-tracking/sr oraz Kamera Microsoft Vx-2000 Xp/vista Usb Xl Hdw. Kamera Microsoft Vx-6000 Mic/face-tracking/sr to sprzęt z najwyższej półki. Wyposażono ją w technologię pozwalającą na robienie zdjęć w systemie high definition. Przycisk live call umieszczony na obudowie urządzenia Microsoft Vx-6000 Mic/face-tracking/sr zintegrowany z komunikatorem umożliwia rozpoczęcie wideokonferencji z wybraną osobą za pomocą jednego przycisku. Kamera Microsoft Vx-6000 Mic/face-tracking/sr posiada unikalny mikrofon dostosowujący się do głośności otoczenia. Nieco tańszym produktem firmy Microsoft jest Kamera Microsoft Vx-2000 Xp/vista Usb Xl Hdw. Jest ona nieco tańsza od swojej konkurentki co nie oznacza, że jest od niej gorsza. Niewątpliwie zaletą urządzenia Microsoft Vx-2000 Xp/vista Usb Xl Hdw jest prostota użytkowania. Należy ją tylko podłączyć pod port USB 2.0 i cieszyć się z videokonferencji z rodziną czy znajomymi.

Microsoft jest liderem wśród firm produkujących akcesoria komputerowe. Kamery internetowe firmy Microsoft, to sprzęt najwyższej jakości. Chcąc porozmawiać z rodziną czy ze znajomymi musisz posiadać na swoim biurku urządzenie Microsoft Vx-6000 Mic/face-tracking/sr lub nieco tańsze Microsoft Vx-2000 Xp/vista Usb Xl Hdw.