Dom Elektronika

Duża i tania plazma od LG

Model 42PQ2000 firmy LG przekracza granice wyobraźni.Zaprojektowany z myślą o efektywności ekonomicznej model PQ2000 firmy LG przekracza granice wyobraźni.

Najlepsza w branży technologia odświeżania z częstotliwością 600 Hz zapewnia wyświetlanie 12 podpól na ramkę zamiast konwencjonalnych 8. Specjalna technologia Smart Energy Saving, w tym regulacja podświetlenia i tryb gotowości, zmniejsza zużycie energii nawet o 50%. A widzowi nic już nigdy nie umknie. Panel plazmowy w PQ2000 dysponuje maksymalną rozdzielczością 1024×768. Taki wynik może niektórych śmieszyć w czasach gdy standardem dla dużych ekranów staje się Full HD 1920×1080 ale nie zapominajmy, że prezentowana plazma LG to model podstawowy, a taka rozdzielczość cały czas pozostaje standardem dla plazm HD Ready. Bez Full HD nie można oczekiwać zachwytu przy obrazie z Blu-ray ale ten i tak stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. LG 42PQ2000 brzmi lepiej niż przeciętnie. Dźwięk jest przyjemny i czysty, a za pomocą SRS TruSurround XT można mu dodatkowo nadać wrażenie przestrzenności. W LG 42PQ2000 znajduje się jeszcze jedno rozwiązanie automatyczna regulacja poziomu głośności będąca antidotum na niegrzeczny nawyk podgłaśniania reklam przez stacje telewizyjne. W PQ2000 zastosowano system oszczędzania energii znany z innych modeli tej marki. Pozwala on zejść z maksymalnego zużycia sięgającego 294W nawet do 134W.

Marcin Karczewski
Choć mam doktorat z fizyki, ta nie okazała się moją drogą zawodową. Moim hobby od zawsze było programowanie i w tej chwili temu tematowi poświęcam większą część życia. Ktoś kiedyś powiedział, że praca powinna być przyjemnością, bo tylko wtedy przestaje być obowiązkiem. U mnie ta zasada sprawdza się w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *