Firma Sony to japońskie przedsiębiorstwo założone przez Masaru Ibukę i Akio Moritę w Tokio jako Telecommunications Engineering 7 maja 1946 roku. Znana jest m.on. z walkmana, discmana, trinitrona, PlayStation, czy Memory Stiuk. Była autorem nośnika pamięci HiFD.

Przełomowe okazały się dla firmy lata 50, kiedy to na rynek magnetofon taśmowy. W roku 1955 dokonywała pierwszych transakcji na rynku pozagiełdowym, zaś trzy lata później zadebiutowała na giełdzie i zmieniła nazwę na Sony.

Kamera Cyfrowa SONY Hdr-cx115e jest koloru czerwonego, malutka i lekka, bez problemu można wszędzie wziąć ją ze sobą. Łatwa w obsłudze, używanie jej sprawia przyjemność, wysoka jakość obrazu Full HD w niewielkiej obudowie. Kamera Cyfrowa SONY doskonale nadaje się do uwieczniania wszystkich okazji i uroczystości. Dzięki niej zapamiętasz każdą chwilę z życia swojego dziecka, od narodzin, poprzez chrzciny, pierwszą komunię święta, bierzmowanie czy ślub. Kamery PC/cyfrowe to bezcenny, niezastąpiony i profesjonalny sprzęt, dzięki któremu każdy będzie czuł się jak fachowiec. Spróbuj, a już nigdy się z nią nie rozstaniesz-na zawsze będzie Twoja!