Twarda woda z kranu
Dom

Jak wybrać zmiękczacz wody odpowiedni do Twoich potrzeb?

Obniżenie poziomu twardości wody to swego rodzaju inwestycja w komfort i bezpieczeństwo codziennego życia. Kompleksowym rozwiązaniem są przy tym zmiękczacze wody, przeznaczone do użycia w domowych warunkach. Czym kierować się podczas zakupu?

Wielkość złoża

W zależności od tego, jak jest twarda woda, warto wybrać określony rozmiar złoża żywicznego. Przy obliczeniach należy wziąć pod uwagę również wielkość gospodarstwa domowego oraz ilość zamieszkujących w nim osób. Szacunkowo przyjmuje się, że na potrzeby domu, zamieszkanego przez 5 osób, potrzebny jest zmiękczacz wody o minimalnej pojemności 20 litrów żywicy.

Bezpośrednią wypadkową wielkości złoża jest również częstotliwość jego regeneracji. Im zatem jest ono większe, tym rzadziej potrzebuje uzupełnienia solą w tabletkach.

Sterownik

Ma on za zadanie nadzorowanie pracy głowicy sterującej. W tym aspekcie nie warto jednak szukać oszczędności. Jakość sterownika ma bowiem pełne odzwierciedlenie w wydajności pracy urządzenia oraz ilości kamienia, który się w nim osadza. Szczególnie polecane są tutaj sterowniki objętościowe bądź zegarowe.

Programator

Właściwa praca zmiękczacza wody wynika także z jakości znajdującego się w niej elektrycznego programatora. Pozwala on również w wygodny sposób nanosić wszelkie konieczne zmiany dotyczące pracy urządzenia. Dlatego tak przydatny staje się tzw. tryb wakacyjny, kiedy to zmniejszona zostaje wydajność urządzania, pozwalająca obniżyć zużycie energii elektrycznej, podczas dłuższej nieobecności.

Emilia Przybysz
Od ponad 7 lat zajmuje się tylko i wyłącznie social mediami. Facebooka, Twittera i Instagram zna jak własną kieszeń. Prowadziła profile wielu sławnych marek, o których mówiło się dużo i pozytywnie. Prywatnie kocha fotografię. Kiedy tylko może, wyjeżdża na plenery, szkolenia i warsztaty w tym zakresie. Zbiera stare aparaty i swoje wspomnienia na kliszach.

One Reply to “Jak wybrać zmiękczacz wody odpowiedni do Twoich potrzeb?

  1. to niby proste – masz twardą wodę w domu – kupujesz zmiękczacz wody, ale tak naprawdę w praktyce to aż tak proste nie jest, bo jak kupisz byle dziadostwo oparte o komponenty z Chin, ale niby składane w Polsce to potem mogą pojawić się nieprzyjemne akcje i człowiek się zraża do tego typu produktów, ja mam takie doświadczenia, bo koleżanka przez ścianę zakupiła jakiś zmiękczacz wody niby najlepszy w Polsce, tak reklamował to sprzedawca, ale okazało się, że najlepszy to on jest na filmikach z youtube, w rzeczywistości koleżanka ma wszystko zakamienione i nie wierzy już, że jej coś pomoże… tak więc nie wierzcie w to, że kupicie porządny zmiękczacz wody za 2 tysiące. tyle w temacie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *