Mieszkańcy domków jednorodzinnych coraz częściej przekonują się do montażu w swoich domach stacji uzdatniających. Jest to rezultatem tego, że zdrowy tryb życia i dbałość o to co spożywamy, stały się dla nas bardzo istotne. Dzięki licznym programom w telewizji o tematyce zdrowej żywności, ludzie skłonni są przywiązać większą wagę do tego co jedzą.

Często w telewizji pojawia się także sprawa, jaką jest uzdatnianie wody. Gdynia, Sopot, czy inna duża aglomeracja posiada niezbyt dobrej jakości wodę w wodociągach. Jeżeli ktoś chce być pewny co do jakości wody, którą spożywa, jest zmuszony do zainwestowania w filtry do wody.

Często zakładanym systemem w domkach jest odwrócona osmoza. Jest to niezbyt duży zestaw filtrów, który bez problemu mieści się w kuchennej szafce. Instalacja odwróconej osmozy jest dość prosta. Specjalnymi wężykami trzeba podpiąć się pod zimną wodę. Potem woda przepływa przez specjalny filtr mechaniczny, który oczyszcza wodę z piasku, pyłów, osadu, rdzy itp. Dalej woda przedostaje się do filtra węglowego, który wydobywa z wody związki wielopierścieniowe, usuwa niedobry smak i zapach. Dalej woda przelatuje przez membranę osmotyczną.

Jest to najistotniejszy proces podczas tej filtracji. Membrana usuwa wszelkie nieczystości, azotany, metale ciężkie, bakterie i wirusy. Na koniec woda przechodzi przez ostatni filtr węglowy, który poprawia walory smakowe i zapachowe.

Kompendium wiedzy na temat uzdatniania wody w Sopocie pod adresem https://www.klarsan.eu/uzdatnianie,sopot.