Wyjątkowo smukła sylwetka, stylowy wygląd, inteligentny tryb panoramy i inne zaawansowane funkcje, które charakteryzują aparat SONY Dsc-tx7. Jest on przeznaczony dla osób, które amatorsko pasjonują się robieniem zdjęć.

Przetwornik CMOS Exmor to bardzo efektywna konstrukcja, która dzięki większej czułości i osłabianiu szumów w obrazie zapewnia doskonały wygląd zdjęć wykonywanych aparatem SONY Dsc-tx7 w słabym świetle. Szerokokątny obiektyw 25 mm z zoomem optycznym 4x jest użyteczny w szerokim zakresie zastosowań, szerokokątny (25 mm) obiektyw Vario-Tessar z zoomem optycznym 4x. Inteligentny tryb panoramy pozwala na automatyczne łączenie serii zdjęć w obraz o bardzo szerokim kącie. W aparacie SONY Dsc-tx7 zastosowano udoskonalone przetwarzanie zapewniające dobre panoramy, nawet gdy w kadrze znajdują się ruchome obiekty. Funkcja film Full HD 1080i pozwala na nagrywanie jednym naciśnięciem przycisku ujęć filmowych o wysokiej jakości obrazu, zapisywanych w formacie AVCHD (1920x1080i): bogaty wybór możliwości odtwarzania HD. 10,2 megapiksela to bardzo wysoka jakość rejestrowanego obrazu umożliwiająca wykonywanie szczegółowych powiększeń. Procesor BIONZ wydajnie przetwarza dane i zapewnia dużą szybkość działania i czysty, szczegółowy obraz z małą ilością szumów. Dotykowy ekran LCD 8,8 cm / 3,5″ z zapewniającą dużą jasność i kontrast technologią TruBlack: udoskonalony ekran dotykowy umożliwiający intuicyjną obsługę. Tryb fotografowania z ręki o zmierzchu wykonuje wyraźne, zoptymalizowane zdjęcia w słabym świetle dzięki łączeniu serii sześciu klatek w jeden obraz cechujący się mniejszymi szumami. Tryb wyraźnego ruchu daje wyraźne, mniej rozmyte zdjęcia w słabym świetle dzięki łączeniu serii sześciu klatek w jeden obraz cechujący się mniejszymi szumami
Tryb zdjęć seryjnych to możliwość zamrożenia akcji na serii szybko następujących po sobie zdjęć, wykonywanych po wciśnięciu spustu migawki w tempie nawet 10 klatek na sekundę. Aparat cyfrowy SONY Dsc-tx7 jest obecnie jednym z najlepszych na rynku w swojej klasie.