Fotografia

Aparaty cyfrowe – kompakty

W dzisiejszych czasach fotografia zawładnęła światem. Aparaty fotograficzne posiadają wszyscy i nie można się temu dziwić. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by każdy z nas posiadał więcej niż jeden aparat. Dlatego przejrzymy teraz oferty tak znanych producentów, jak Nikon i Sony.

Pierwszy z dzisiejszej dwójki to bardzo dobry aparat Sony DSC-T70 firmy Sony. Model ten jest dostępny w kolorze czarnym i posiada trzycalowy dotykowy wyświetlacz. Największą zaletą urządzenia Sony DSC-T70 są drobne rozmiary, a zwłaszcza grubość, która wynosi zaledwie 7 mm. A jako że jest bardzo mały i jego obudowa jest aluminiowa, jest też bardzo lekki – waży zaledwie 127 g. Sony DSC-T70 posiada matrycę aż 8,1 megapikseli i wbudowaną pamięć 31MB. Drugi z aparatów to wyprodukowany przez firmę Nikon kompakt o nazwie Nikon Coolpix S600. Ma on wyjątkowo krótki czas reakcji i posiada matrycę 10 megapikseli. Wszystkich zapewne ucieszy optyczna redukcja drgań i 4-krotny zoom optyczny. Nikon Coolpix S600 waży tyle samo, co aparat Sony, jednak jest trzy razy grubszy. Ekran LCD o przekątnej 2,7 cala z powłoką przeciwodblaskową posiada szeroki kąt widzenia. Dodatkowo wysoka wydajność akumulatora litowo-jonowego aparatu Nikon Coolpix S600 zapewnia długi czas pracy.

Podsumowując, mogę tylko stwierdzić, że jeśli potrzebujecie bardzo dobrego kompaktu, te dwa aparaty fotograficzne z cała pewnością są dla was. Teraz jedynie musicie zdecydować, który z nich będzie dla was lepszy.

Marcin Karczewski
Choć mam doktorat z fizyki, ta nie okazała się moją drogą zawodową. Moim hobby od zawsze było programowanie i w tej chwili temu tematowi poświęcam większą część życia. Ktoś kiedyś powiedział, że praca powinna być przyjemnością, bo tylko wtedy przestaje być obowiązkiem. U mnie ta zasada sprawdza się w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *