Wyjeżdżając na wakacje zawsze warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny. To dzięki nim nasze wspomnienia będą wiecznie żywe. Dlatego, by były one możliwie jak najbardziej realistyczne, warto zdecydować się na zakup lustrzanki. Liderem na tym rynku jest firma Pentax.

Aparat Cyfrowy PENTAX K-m

Prawie każdy z nas słyszał kiedyś o firmie Pentax. Produkowane przez nią aparaty fotograficzne zawsze są wysoko cenione nie tylko przez ekspertów, ale i przez zwyczajnych użytkowników. Jednym z najpopularniejszych modeli tej firmy są lustrzanki Pentax K-m. Przede wszystkim model te wyróżnia się bardzo wysoką jakością wykonywanych zdjęć. Dzięki zastosowanej 10 megapikselowej matrycy CCD jakość zdjęć ulegnie znacznej poprawie, co przełoży się na większą oglądalność naszych prac. Co więcej, z matrycą aparatu Pentax K-m współpracuje procesor PRIME PENTAX Real Image Engine, uznawany za arcydzieło technologiczne. Procesor ten zapewni naszej lustrzance bardzo szybką obróbkę plików, co znajdzie przełożenie w wyższej naturalności zdjęć. Dodatkową zaletą jest funkcja Custom Image. Pozwala ona na wybór jednego z aż sześciu trybów ustawień takich jak portret, pejzaż, czarno-białe, jasne i naturalne. Efektem jej działania będzie to, że zdjęcia z lustrzanki Pentax K-m będą naprawdę ponadprzeciętne.

Podsumowując, najlepsze lustrzanki to te produkowane przez Pentax. Dlatego nie warto przepłacać u innych producentów, gdyż oferują one praktycznie te same funkcje, ale za dużo wyższą cenę.