Przygotowywanie zdjęć na stronę internetową nieraz trwa bardzo dużo czasu. Muszą zostać poddane odpowiedniej obróbce graficznej, aby jeszcze lepiej się prezentowały. Może to powodować dodatkowe zwiększenie rozmiaru pliku. Dlatego zanim wrzuci się go na stronę internetową czy bloga trzeba dokonać jego kompresji, czyli zmiany wielkości i jednocześnie zachowania jak najwyższej jakości obrazu.

ShortPixel to nie tylko wtyczka WordPress

Regularna kompresja zdjęć pozwoli zmniejszyć znacząco możliwość niewłaściwego ładowania się strony internetowej. Są oczywiście jeszcze inne czynniki wydłużające ten proces, jednak w przypadku niektórych profesji może to zniechęcić skutecznie do skorzystania z usług. Zespół weselny reklamujący swoje usługi na stronie używa zarówno plików dźwiękowych, jak i graficznych, co jest jeszcze bardziej obciążające dla jej płynnego działania. Należy zatem w takim przypadku zapewnić optymalną wielkość wszystkich plików. Kompresja zdjęć jest tutaj niezwykle istotna. Wtyczka WordPress dla stron internetowych działających w ramach platformy a także tych korzystających z PHP, to ShortPixel. Więcej na temat możliwości tego rewelacyjnego narzędzia do kompresji fotografii znajdziesz tutaj.

Rożne stopnie kompresji do wyboru

Wtyczka ShortPixel zapewnia optymalne działanie strony, a jej zadaniem jest kompresja zdjęć, która może być zarówno bezstratna, jak i stratna, a także wykonana w technologii glossy. Wszystko odbywa się w chmurze, dzięki temu użytkownicy mogą otrzymać produkt, który bez limitu właściwości i dostępnych opcji, a jedynie z ograniczeniem liczby kompresji do 100 miesięcznie, jest darmowym narzędziem. W dodatku ShortPixel w tej wersji jest odnawialny, podobnie jak w płatnych. Dlatego jest największą gratką z pośród wszystkich dostępnych wtyczek WordPress. Chętnie korzystają z niego miliony użytkowników WordPress i nie tylko. Płatne pakiety zaczynają się od kwoty 5$, a za najdroższy trzeba zapłacić 30$. Każdy użytkownik wtyczki, także tej darmowej, ma możliwość zapisywania kopii zapasowej plików graficznych, które poddawane są kompresji. Optymalizacja zdjęć po kliknięciu potwierdzenia odbywa się dość szybko i rezultaty są od razu zapisywane na stronie, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

ShortPixel działa w chmurze

ShortPixel w szybki sposób poprzez naprawę szybkości wyświetlania grafik pozwoli osiągnąć w krótkim czasie jak najwyższą pozycję w wyszukiwarce. Trzeba pamiętać, że pozycjonowanie jest procesem ciągłym i niekończącym się, zwłaszcza, że konkurencja robi dokładnie to samo aby znaleźć się jak najwyżej. Dlatego kompresja plików graficznych musi odbywać się regularnie, razem z jej kolejną aktualizacją. Dbanie o to pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji w postaci znacznego spadku w rankingu i konieczności ponownego procesu pozycjonowania. Nie bez znaczenia jest także optymalizacja treści, jednak jeśli chodzi o samo ładowanie strony, to jednak rola grafiki jest tutaj nieodzowna.

ShortPixel ciągle się rozwija

ShortPixel jako wtyczka WordPress pozwoli dostosować stronę do wymagań współczesnej techniki i szybkich łączy internetowych. Strona internetowa nie może pozostawać w tyle i musi być stale rozwijana, zarówno pod względem technicznym jak i merytorycznym. Wszystko to ma wpływ na SEO i podejmowane przez czytelników i klientów decyzje.

U mnie najlepiej sprawdza się ShortPixel, ale możesz też sprawdzić inne narzędzia do kompresji dużych fotografii.