Odtwarzacze stacjonarne to urządzenia, które można podłączyć do każdego telewizora. Stosuje się je głównie do oglądania filmów w formacie DVD, jednak my przedstawimy teraz Państwu nowoczesne odtwarzacze Blu-ray, obsługujące płyty o dużo większej pojemności (od 25GB do aż 200GB).

Odtwarzacz Blu-ray Sharp BD-HP20S to urządzenie, które oprócz możliwości oglądania filmów w formacie DVD, słuchania muzyki czy też oglądania zdjęć, pozwoli również na obsługę nowoczesnych płyt Blu-ray. Sharp BD-HP20S wyposażono w funkcję dźwięku Digital Theater System (DTS), która znacznie podnosi jakość oraz doniosłość dźwięku. Wzbogacono go również o wyjście audio obsługujące głośniki w systemie 5+1 (6xRCA Cinch), co sprawia, że efekty dźwiękowe są naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Gwarantuje to niesamowite przeżycia podczas oglądania filmów. Ciekawą, a zarazem przydatną funkcją odtwarzacza Sharp BD-HP20S jest szybki start (około 10 sekund z trybu czuwania). W kategorii odtwarzacze Blu-ray znajdziemy także urządzenie Samsung BD-P1400. Wiele osób zachwyca się jego wyglądem, który można opisać krótko w trzech słowach: nowoczesny, estetyczny i prosty. Samsung BD-P1400 (tak samo jest wyżej opisywany produkt firmy Sharp) został wzbogacony o złącze HDMI w wersji 1.3 z interfejsem HDMI-CEC (Anynet+), pozwalające przesyłać strumień danych (audio/wideo) bez kompresji między różnymi urządzeniami (na przykład komputer czy telewizor). W rezultacie odtwarzacz Samsung BD-P1400 zapewnia nam bardzo wysoką jakość dźwięku i obrazu.

Podsumowując, odtwarzacze Blu-ray, takie jak Sharp BD-HP20S czy Samsung BD-P1400 są bardzo nowoczesne i kierowane do osób lubiących sprzęt najwyższej klasy.