Elektronika

Telewizor o przekątnej 50 cali

Posiadasz stary telewizor kineskopowy? Jest on awaryjny i często nie możesz na nim obejrzeć ulubionego meczu? Posiadasz telewizję cyfrową i nie możesz skorzystać ze wszystkich jej dobrodziejstw? W takim razie telewizory plazmowe powinny znaleźć się na szczycie Twojej listy zakupów.

Jak każdy zapewne wie, telewizory plazmowe oferują dużo lepszą jakość obrazu. Są też bezawaryjne, dużo bardziej funkcjonalne i idealnie współpracują z najnowocześniejszą technologią. A produktem, na który szczególnie warto zwrócić uwagę przy zakupie tego typu urządzenia, jest LG 50PG100. Cechuje się on przede wszystkim ekranem o imponującej przekątnej 50 cali. Co więcej, telewizor ten przystosowany jest do obsługi najnowocześniejszej technologii HD Ready, dzięki której będziemy mogli odtworzyć filmy oraz programy telewizyjne w jakości High Definition o rozdzielczości aż 1366×768. Ponadto LG 50PG100 wyposażono w specjalną technologię XD Engine, dzięki której nie będziemy mogli oprzeć się wrażeniu uczestnictwa w akcji rozgrywanej w filmie. Efekt ten uzyskano częściowo dzięki wbudowaniu dwóch głośników o mocy 10W, które zapewnią nam rozrywkę na bardzo przyzwoitym poziomie. Kolejną zaletą telewizora LG 50PG100 jest możliwość podłączenia pod niego ulubionego konsoli do gier dzięki gniazdom RGB, HDMI i SCART. Nie będziemy już więc musieli wydawać pieniędzy na drogie konwertery sygnału, gdy przyjdzie nam ochota, by zagrać w naszą ulubioną grę. Telewizor LG 50PG100 cechuje się również specjalnym zabezpieczeniem przed wypaleniem plazmy. Zapewni to bardzo długi czas działania urządzenia bez ryzyka, że w najmniej spodziewanym momencie przestanie ono działać.

Jeśli decydujemy się na zmianę odbiornika telewizyjnego, musimy pamiętać, że jedynie telewizory plazmowe są w stanie wykorzystać wszystkie możliwości filmów w formacie HD. Wkrótce będzie on standardem nawet w zwyczajnej telewizji, dlatego warto już teraz iść z duchem czasu.

Marcin Karczewski
Choć mam doktorat z fizyki, ta nie okazała się moją drogą zawodową. Moim hobby od zawsze było programowanie i w tej chwili temu tematowi poświęcam większą część życia. Ktoś kiedyś powiedział, że praca powinna być przyjemnością, bo tylko wtedy przestaje być obowiązkiem. U mnie ta zasada sprawdza się w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *