Aplikacje pozwalające na zapewnienie danych dotyczących sposobu użytkowania strony internetowej przez użytkowników mają bardzo duże znaczenie. Z punktu widzenia modyfikowania strony, ma to ogromny wpływ na zapewnienie większych dochodów. Za pośrednictwem Smartlook można między innymi znacznie lepiej kontrolować konwersję na stronie.

Narzędzie do nagrywania sesji użytkowników

Istnieje możliwość korzystania z funkcji nagrywanie odwiedzających, co pozwala na sprawdzenie zachowań konkretnych użytkowników na stronie internetowej. Jednocześnie, można również, korzystać ze zbiorczych danych dotyczących ścieżek konwersji, co pozwala na wyciąganie wniosków dotyczących takich modyfikacji serwisu internetowego, które pozwalają zwiększyć konwersję. Skuteczna analiza zachowań użytkowników na stronie internetowej umożliwia zmiany w ustawieniu elementów strony, co pozwala na lepsze ustawienie reklam, czy istotnych elementów strony, które powinny wzbudzić zainteresowanie klientów. Jednocześnie analiza zachowań klientów umożliwia zmiany na stronie internetowej, które pozwalają na uzyskanie przewagi konkurencyjnej, co ma duże znaczenie w Internecie. Jest to o tyle istotne, że stale rośnie liczba działających firm czy serwisów internetowych w sieci. Funkcjonalność strony przekładająca się na wygodę użytkowania ma bardzo duże znaczenie dla osób korzystających z Internetu.

Cenne dane dostępne w aplikacji

Za pośrednictwem aplikacji Smartlook można uzyskać dostęp do danych, które nie są dostępne za pośrednictwem innych aplikacji zbierających dane o użytkownikach stron. Uzyskanie dostępu do takich danych pozwala na realizowanie pogłębionych analiz, które są w stanie zapewnić znacznie lepszą odpowiedź na potrzeby użytkowników korzystających z serwisów internetowego. Dotyczy to między innymi odpowiedniego ustawienia elementów na stronach internetowych. Jest to istotne szczególnie dla serwisów internetowych, które działają w oparciu o model zarobków z reklam, gdzie konwersja przekłada się bezpośrednio na dochody serwisu internetowego.

Wiele korzyści z uzyskanych danych

Dane pozyskiwane za pośrednictwem aplikacji Smartlook to między innymi:
– dane o zachowaniach konkretnych grup klientów, które gromadzone są po ustawieniu filtrów
– zbieranie danych o różnych zdarzeniach na stronie, a następnie budowanie z takich danych diagramów
– śledzenie ścieżek konwersji w serwisie internetowym
– badanie zachowań klientów korzystających z serwisu z określonych lokalizacji, na określonych urządzeniach.

Funkcje w aplikacji Smartlook

Aplikacja Smartlook pozwala na korzystanie z różnych funkcji. Za pośrednictwem poszczególnych pakietów dostępnych w różnych cenach można wybrać różne funkcje, które mogą być dostępne przy wykorzystaniu aplikacji. Pozwala to na wybranie takich pakietów, które są dopasowane pod kątem finansowym. Koszty pakietów wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu euro. Wykorzystać można, przy korzystaniu z aplikacji, kupon rabatowy Smartlook (sprawdź). Pozwala to na zmniejszenie kosztów korzystania z aplikacji. Jednocześnie sprawdzenie programu pozwala na ocenę, który pakiet będzie najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia konkretnego serwisu internetowego.

Czy jest jakaś alternatywa dla Smartlook?

Na rynku dostępnych jest coraz więcej narzędzi pozwalających na nagrywanie sesji użytkowników. Ja osobiście korzystam z 2. Jednym z nich jest opisywany tu Smartlook, drugie narzędzie to Hotjar, którego również polecam z czystym sumieniem. Zarówno Smartlook jak i Hotjar udostępniają pakiet darmowy, który jest wystarczający dla mniej wymagających użytkowników.

Jeśli zdecydujesz się na któryś z płatnych pakietów narzędzia Smartlook to skorzystaj z kuponu rabatowego, który dostępny jest na stronie https://www.kupony.org/sklep/smartlook/.