Woda ze studni głębinowej
Dom

Jak zmiękcza się twardą wodę ze studni głębinowych?

Woda z przydomowej studni głębinowej może być świetną alternatywą dla pobierania jej z wodociągu. Takie rozwiązanie niewątpliwie posiada sporo zalet, jak oszczędności ekonomiczne oraz uniezależnienie się od dostawcy, ale aby woda czerpana z ujęcia głębinowego spełniała wszelkie normy sanitarne, studnia musi być wyposażona w odpowiednie urządzenia służące do uzdatniania wody.

Jakie problemy stwarza studnia głębinowa?

Do najczęstszych problemów z wodą pochodzącą ze studni głębinowej należy zanieczyszczenie bakteryjne oraz nadmierna zawartość żelaza. Takie niekorzystne objawy, czasem mogące nawet być groźne dla zdrowia osób używających wodę głębinową, eliminuje się, wyposażając swoje ujęcie wodne w odżelaziacz wody. Bardzo przydatna w procesie ograniczania zbędnej flory bakteryjnej jest lampa UV do wody. A większość urządzeń pełniących pojedyncze funkcje może z powodzeniem zastąpić stacja wielofunkcyjna, która kompleksowo uzdatnia i oczyszcza wodę.

Jak zmiękcza się wodę z ujęcia głębinowego?

Nadmierna twardość wody jest bardzo powszechnym zjawiskiem, jeśli chodzi o studnie głębinowe. Stwarza ono zagrożenie dla sprzętów używanych w gospodarstwie domowym, jak pralki, ceramika i armatura sanitarna, a także dla rur instalacyjnych poprzez osadzanie się na ściankach kamienia. Aby ten problem skutecznie wyeliminować stosuje się specjalne wysoko wydajne filtry kolumnowe ze złożem jonowym wymiennym, które nie dopuszczają do wytrącania się osadów.

Emilia Przybysz
Od ponad 7 lat zajmuje się tylko i wyłącznie social mediami. Facebooka, Twittera i Instagram zna jak własną kieszeń. Prowadziła profile wielu sławnych marek, o których mówiło się dużo i pozytywnie. Prywatnie kocha fotografię. Kiedy tylko może, wyjeżdża na plenery, szkolenia i warsztaty w tym zakresie. Zbiera stare aparaty i swoje wspomnienia na kliszach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *