Prowadząc biznes w sieci konieczne jest prowadzenie działań z zakresu pozycjonowania stron internetowych. Tylko wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania sprawią, że ruch na stronie będzie większy. Pozycjonować stronę można oczywiście samodzielnie. Jednak nie każdy posiada taką wiedzę. Dlatego nawiązujemy współpracę z agencją SEO. Postęp jej działań będziemy monitorować w aplikacji SE Ranking.

Jak współpracować z agencją SEO?

Trzeba jednak pamiętać, że samo powierzenie strony www agencji SEO nie wystarczy. Jak właściciele strony musimy ściśle współpracować z agencją. Tylko wówczas współpraca przyniesie oczekiwane efekty i będzie skuteczna.

Wykonaj niezależny audyt w SE Ranking

Współpraca z agencją powinna rozpocząć się już na poziomie audytu SEO, jaki agencja powinna przeprowadzić na naszej stronie. Jeśli wykaże on pewne błędy na stronie należy je poprawić. Bywa często tak, że konieczna jest zmiana treści na stronie. Wieli właścicieli stron jest temu niechętna. To błąd. Wyszukiwarka wymaga unikalnych treści, dlatego jeśli agencja SEO wskazuje potrzebę ich zmiany należy się do tego zastosować.

SE Ranking pomoże Ci wybrać hasła

Kolejnym etapem współpracy z agencją SEO jest dobór właściwych słów i fraz kluczowych. Nie można pozostawić tego tylko i wyłącznie w gestii agencji. Jej pracownicy oczywiście frazy dobiorą, ale to właściciel strony najlepiej zna swój biznes i swoich klientów. Dla tego dobór słów powinien odbywać się wspólnie. Agencja wybierze odpowiednie frazy na podstawie informacji jakie przekażemy.

Doskonały monitoring pozycji w SE Ranking

Po zoptymalizowaniu strony i doborze fraz kluczowych mogą się rozpocząć właściwe prace z zakresu pozycjonowania strony internetowej. Tutaj także musimy aktywnie brać udział. Nie chodzi oczywiście o samodzielne podejmowanie różnego rodzaju prac. Od tego jest agencja. Ale powinniśmy aktywnie monitorować jej prace. Przykładem jest choćby monitoring pozycji oraz monitoring linków przychodzących. Oczywiście agencja będzie nam cyklicznie przesyłać raporty pozycji, ale lepiej jest mieć możliwość samodzielnego sprawdzania pozycji i to na bieżąco w dowolnym momencie. Mowa w tym zakresie skorzystać z narzędzia SE Ranking. Tym bardziej, że oferuje ono bezpłatny 14 dniowy okres próbny oraz kod rabatowy na dowolny pakiet.

Współpracuj, ale nie przeszkadzaj

Dzięki aktywnej współpracy z agencją SEO będziemy cały czas na bieżąco z postępami w pracach. Da nam to możliwość kontroli tego co się dzieje z naszą stroną, a tym samym da nam to możliwość oceny pracy agencji. Przy współpracy z agencją SEO pamiętać należy o jeszcze jednej niezwykle ważne sprawie. Nie powinniśmy podejmować żadnych działań na własną rękę nie informując o tym agencji. Trzeba pamiętać, że agencja SEO tworzy określony plan na pozycjonowanie strony.

Nadgorliwość jest niewskazana

Podejmowanie własnych działań, którego dodatkowo są niezgodne ze stworzonym przez agencję planem może stronie po prostu zaszkodzić. Przykładem może być zdobywanie linków przychodzących na własną rękę. Po jakimś czasie może się okazać, że strona zostanie ukarana przez wyszukiwarkę spadkiem pozycji za nienaturalnych przyrost linków przychodzących. Dlatego już na początku współpracy należy ustalić wszystkie zasady i reguły, a następnie ich przestrzegać. Oczywiście dotyczy to zarówno właściciela strony, jak i agencji SEO.

To nie jest tak, że SE Ranking wykona za Ciebie lub agencję SEO optymalizację strony. Pomoże natomiast monitorować postępy w pracach nad optymalizacją pod kątem wyszukiwarek. Więcej o możliwościach narzędzia SE Ranking przeczytasz w tym artykule. Znajdziesz tam też kupon rabatowy, by zapłacić mniej.