Jak pokazują obecne badania, rynek domen internetowych w Polsce rośnie całkiem dynamicznie. Stąd też wzrastające zainteresowanie domenami. W państwach zachodnich jest to branża bardzo dobrze rozwinięta. Można mnożyć przykłady osób odnoszących zdumiewające sukcesy finansowe na sprzedaży domen.

Z pewnością większość osób powiązanych z domenami w kraju szuka możliwości odzwierciedlenia sukcesów domeniarzy z USA czy Indii. Pewne jest, że najpokaźniejszymi zyskami cieszyć można się z domen słownikowych. Czyli tych, które bezpośrednio wiążą się z danym rodzajem branży, usługi. Takie domeny jest jednak niezmiernie trudno nabyć na rynku pierwotnym. Pozostaje zatem przechwytywanie domen wygasających.

Domeny spadające mogą okazać się bardzo wartościowe. Oczywiście nie zaleca się polegać tu wyłącznie na intuicji. Ważne są określone parametry, które stanowią o wartości konkretnej spadającej domeny. Tych wskaźników jest naprawdę wiele. Zależnie od przeznaczenia domeny internetowej istotności nabierają poszczególne z nich.

Gdy polujemy na nieopłacone domeny z planem używania ich do czynności SEO lub dalszej sprzedaży, powinniśmy dobrze weryfikować wartości z nimi związane. Żeby precyzyjnie oraz rzetelnie sprawdzić wiele wskaźników dla bardzo dużych ilości domen internetowych niezbędne będzie dobre oprogramowanie. Weryfikowanie bowiem konkretnych wartości ręcznie, wykorzystując różnego rodzaju narzędzia on-line jest bardzo czasochłonne i trudne.