Najnowszy trend wśród producentów telewizorów to budowa jak największych odbiorników, które gwarantują nam niezapomniane wrażenia z oglądania filmów. Obecnie jednymi z największych i najlepiej wyposażonych są telewizory LCD Sharp LC-52HD1E. Czy jego możliwości zaspokoją wymagających fanów kina?

Sharp LC-52HD1E posiada wbudowany twardy dysk 160GB, który umożliwia doraźne nagrywanie interesujących nas programów telewizyjnych z funkcją przesunięcia w czasie, ale także nagrywanie ich z programatorem nagrań. Zebrane nagrania możemy edytować do celów archiwizacji lub przegrywania na inne urządzenia zewnętrzne, np. nagrywarkę. Telewizory LCD Sharp zostały także wyposażone w czterokolorowe podświetlenie matrycy RGB Plus, które znacznie poprawia odwzorowanie kolorów na ekranie. Sharp LC-52HD1E posiada też, jak już wcześniej wspomniałem, bardzo dużą matrycę o przekątnej 52 cali. Również rozdzielczość na poziomie 1920×1080 oraz czas reakcji matrycy wynoszący 4ms to parametry robiące wrażenie. Warto wspomnieć tu także o gnieździe HDMI, które pozwala na otrzymywanie wysokiej jakości obrazu oraz dźwięku. Na pewno większość ucieszy się także, że producent stworzył obudowę tak, aby telewizor można było zawiesić na ścianie. Niestety dodatkowe elementy do zawieszenia nie wchodzą w skład wyposażenia Sharp LC-52HD1E.

Prezentowane telewizory LCD może nie należą do najtańszych, ale z pewnością do jednych z najlepszych. Cała gama ciekawych funkcji, rewelacyjna jakość obrazu i ładny, elegancki design sprawią, że urządzenie to zyskało sobie całe rzesze fanów.