Fotografia

PENTAX K20D dla wszystkich

Potrzebujesz lustrzanki, która wytrzyma tempo w jakim żyjesz? Wiele podróżujesz i chcesz, aby zakupiony przez ciebie aparat zawierał w sobie wszystkie najbardziej zaawansowane opcje i był przy tym niezawodny? W takim razie jedynym słusznym wyborem jest PENTAX K20D.

Na całym świecie model ten sprzedał się w kilku milionach egzemplarzy. Produktu tego używają nie tylko amatorzy, ale i profesjonalni fotografowie i paparazzi. Wszystko ze względu na bardzo dobre parametry i wysoką jakość wykonania. Zacznijmy jednak od początku. W lustrzance PENTAX K20D zastosowano najnowocześniejszą matrycę CMOS o wymiarach 23,4 mmx15,6mm. Matryca ta dużo lepiej radzi sobie z padającymi ukośnie promieniami światła. Wpływa to na precyzyjne odzwierciedlenie obrazu przekazywanego przez obiektyw zastosowany w naszym urządzeniu. Co więcej matryca aparatu PENTAX K20D utrzymuje również uciążliwe szumy na minimalnym poziomie w pełnym zakresie ISO od 100 do ISO 6400, co również przełoży się na wyjątkowy obraz, który uzyskamy w momencie robienia zdjęcia. Warto również wspomnieć, że lustrzanki te popularność zyskały również dzięki możliwości robienia seryjnych fotografii. PENTAX K20D jest w stanie zarejestrować zdjęcia w pełnej rozdzielczości z prędkością 3 klatek na sekundę. Znaczy to, że jest on w stanie wykonać jednorazowo aż 38 zdjęć w formacie JPEG, 14 zdjęć RAW/PEF czy 16 zdjęć RAW/DNG. Nowością jest również tryb zapisu High-speed. Pozwala on na zapis aż 115 zdjęć w formacie JPEG z prędkością 21 klatek na sekundę o rozdzielczości 1,6 megapiksela.

Jeśli poszukujemy renomowanej i sprawdzonej lustrzanki, to PENTAX K20D na pewno powinien zostać wzięty pod uwagę podczas dokonywania zakupu. Wszak tyle milionów zadowolonych klientów nie może się przecież mylić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *