Na świecie panuje ogólna tendencja do łączenia ze sobą urządzeń. Najlepiej widać to na rynku telefonów komórkowych. Telefony dawno już przestały służyć dzwonieniu. Teraz są małymi komputerami i przeglądarkami internetowymi. Kamery internetowe zaczynają się powoli upodabniać.

Główne podobieństwo dotyczy przede wszystkim wzrostu funkcjonalności. Dawniej kamery internetowe służyły jedynie do transmisji obrazu. Najnowsze urządzenia takie jak Creative Live! Cam Optia, umożliwiają nie tylko przesyłanie obrazu. Pozwalają one również kręcić filmy, robić zdjęcia i co ważne. Po odpowiednim skonfigurowaniu stają się one detektorami ruchu. Przede wszystkim ta ostatnia funkcja czyni z tych urządzeń sprzęt niezwykle atrakcyjny, który pozwoli ograniczyć skalę kradzieży w naszym małym sklepie. Kamera Creative Live! Cam Optia współpracuje również z komunikatorami wideo takimi jak Skype czy Gadu-Gadu. Ponadto wgrane w nie system śledzenia twarzy zapewni, że osoba z którą będziemy prowadzić rozmowę zawsze znajdzie się w centrum kadru.

Jeżeli kamery internetowe takie jak Creative Live! Cam Optia służą ci do kontaktu z bliskimi to na pewno nie zawiedziesz się na ich jakości oraz trwałości. Przede wszystkim zaskoczą cię one niezwykłą jakością relacji ceny do jakości i sprawi to że będziesz chciał je mieć. Bo dlaczego by nie?