VPN to skrót ot wirtualnej sieci prywatnej. Staje się coraz bardziej popularną siecią, która zapewnia nam anonimowość podczas korzystania z internetu w przeciwieństwie do serwerów proxy.

Do czego się stosuje VPN?

VPN stosowany jest w wypadku wszystkich użytkowników ceniących sobie prywatność. Normalne serwery, takie jak proxy nie są w stanie zapewnić nam bezpieczeństwa: narażamy się tym samym na utratę naszych danych i wykorzystywanie ich przez cyberprzestępców, którzy są w stanie wyśledzić nas nawet poprzez adres IP. NordVPN nie doprowadza do takich sytuacji, szyfrując swoją sieć i pozostawiając ją całkowicie anonimową. Serwer VPN przeżywa w ostatnich latach swój rozkwit. Wszystko za sprawą zwiększonej liczby sprzedaży i różnych innych transakcji w internecie. Użytkownicy pragną po prostu mieć pewność, że ich dane osobowe nie zostaną w żaden sposób wykorzystane, a aktywność w internecie nie będzie przez nikogo śledzona. Nic więc dziwnego, że rośnie zainteresowanie NordVPN – najlepszą ofertą na rynku.

Ile kosztuje VPN i dlaczego jest najlepszy?

Mimo, że serwery VPN kosztują więcej, niż serwery proxy, wciąż wypadają korzystnie jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Płacimy po prostu za nasze bezpieczeństwo w internecie. Decydując się na ten serwer mamy gwarancję, że wszystko, co pozostawiamy w internecie jest anonimowe: nikt nas nie śledzi, nie wykorzystuje naszych plików, nie namierza naszego adresu IP. Wszystko jest bezpieczne i zaszyfrowane, czego nie można powiedzieć o serwerach proxy narażonych na stałe ataki hakerskie i przepływ danych.

Co oferuje nam NordVPN?

Jednym z płatnych dostawców sieci jest właśnie NordVPN. Używa do szyfrowania specjalnych protokołów, które używane były przez rząd USA i NSA. Jednym słowem – nasze dane są niezwykle bezpieczne, a my zaopatrując się dodatkowo w kupon rabatowy możemy nabyć serwery w niezwykle korzystnej cenie, zapewniając naszym danym prywatność i poufność niezależnie od tego, czy korzystamy z internetu w domu, czy na lotnisku.

A może jednak Ivacy VPN?

Osobiście używam zarówno NordVPN jak i Ivacy VPN. Bardziej popularny jest NordVPN, ma też wiele więcej serwerów. Można wybrać konkretny serwer, a nie jedynie państw/region jak to jest w przypadku Ivacy VPN. Natomiast największymi zaletami Ivacy VPN jest niższa niż w NordVPN cena oraz szybkość działania. Mam wrażenie, że Ivacy VPN śmiga szybciej. Nie oznacza to, że NordVPN zamula, po prostu Ivacy VPN jest bardzo szybkie. Czy wiesz już, którą usługę VPN wybrać?