Jakie airbnb ma wady
Turystyka

Jakie są główne wady Airbnb?

Nawet najlepsze rozwiązanie mają pewne wady. Nie inaczej jest zatem z bardzo popularnym portalem do rezerwowania noclegów, jakim jest ogólnie znany Airbnb. Chociaż z pewnością zalety dominują, dzięki czemu portal cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie, nawet i tu można znaleźć kilka słabych stron.

Jakie są wady portalu Airbnb

Korzystanie ze strony portalu jest tak naprawdę bardzo proste i intuicyjne, trudno zatem doszukiwać się tutaj jakiś większych wad. Już podczas rejestracji trzeba jednak wprowadzić sporo danych, co dla osób wyjątkowo podejrzliwy może być jedną z pierwszych wad. Najlepsze zaczyna się jednak tuż przy ostatecznym rezerwowaniu noclegu. Okazuje się bowiem, że płatności można dokonać głównie przy użyciu kart kredytowych. A przecież nie są one w posiadaniu każdego. Brak możliwości uiszczenia opłaty gotówką, do rąk osób wynajmujących swoje lokum, to z pewnością spory minus. Są bowiem osoby, które mają złe doświadczenia z płatnościami kartą przez internet.

Drugi minus to ograniczenia związane z możliwością odwoływania rezerwacji. W niektórych przypadkach odwołanie rezerwacji i tak łączy się z poniesieniem części kosztów. W innych zrezygnowanie do określonego terminu to zwrot praktycznie całej kwoty. Jeżeli zatem w ostatniej chwili wypadnie nam coś, co uniemożliwi dotarcie do określonej destynacji i tak trzeba będzie ponieść opłatę za wynajem przez Airbnb.

Koszty sprzątania

Kiedy przegląda się koszty, które składają się na ostateczną cenę za nocleg, można zauważyć tam również koszty sprzątania. A zatem nawet tanie noclegi, w stosunkowo mało atrakcyjnych mieszkaniach, mogą być opatrzone takimi dodatkowymi kosztami. Czasami to kwota kilkudziesięciu złotych, czasami to dużo więcej. Poza tym jeżeli w mieszkaniu czy pokoju zostawi się nieporządek i bałagan, pomimo uiszczonej opłaty za sprzątanie, można zostać bardzo negatywnie ocenionym przez osobę wynajmującą. Trzeba bowiem wiedzieć, że na Airbnb oceniane są nie tylko noclegi, ale również osoby wynajmujące (turyści i podróżni). Poza tym niewątpliwą wadą jest to, że kupon rabatowy można praktycznie uzyskać tylko jeden raz, przy pierwszej rezerwacji noclegu.

Marcin Karczewski
Choć mam doktorat z fizyki, ta nie okazała się moją drogą zawodową. Moim hobby od zawsze było programowanie i w tej chwili temu tematowi poświęcam większą część życia. Ktoś kiedyś powiedział, że praca powinna być przyjemnością, bo tylko wtedy przestaje być obowiązkiem. U mnie ta zasada sprawdza się w 100%.

One Reply to “Jakie są główne wady Airbnb?

  1. moim zdaniem największą wadą airbnb jest brak normalnego kontaktu z nimi, czyli w razie czego nie ma normalnego numeru telefonu, by do nich zadzwonić, zapytać czy wyjaśnić sprawę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *