Nawet najlepsze rozwiązanie mają pewne wady. Nie inaczej jest zatem z bardzo popularnym portalem do rezerwowania noclegów, jakim jest ogólnie znany Airbnb. Chociaż z pewnością zalety dominują, dzięki czemu portal cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie, nawet i tu można znaleźć kilka słabych stron.

Jakie są wady portalu Airbnb

Korzystanie ze strony portalu jest tak naprawdę bardzo proste i intuicyjne, trudno zatem doszukiwać się tutaj jakiś większych wad. Już podczas rejestracji trzeba jednak wprowadzić sporo danych, co dla osób wyjątkowo podejrzliwy może być jedną z pierwszych wad. Najlepsze zaczyna się jednak tuż przy ostatecznym rezerwowaniu noclegu. Okazuje się bowiem, że płatności można dokonać głównie przy użyciu kart kredytowych. A przecież nie są one w posiadaniu każdego. Brak możliwości uiszczenia opłaty gotówką, do rąk osób wynajmujących swoje lokum, to z pewnością spory minus. Są bowiem osoby, które mają złe doświadczenia z płatnościami kartą przez internet.

Drugi minus to ograniczenia związane z możliwością odwoływania rezerwacji. W niektórych przypadkach odwołanie rezerwacji i tak łączy się z poniesieniem części kosztów. W innych zrezygnowanie do określonego terminu to zwrot praktycznie całej kwoty. Jeżeli zatem w ostatniej chwili wypadnie nam coś, co uniemożliwi dotarcie do określonej destynacji i tak trzeba będzie ponieść opłatę za wynajem przez Airbnb.

Koszty sprzątania

Kiedy przegląda się koszty, które składają się na ostateczną cenę za nocleg, można zauważyć tam również koszty sprzątania. A zatem nawet tanie noclegi, w stosunkowo mało atrakcyjnych mieszkaniach, mogą być opatrzone takimi dodatkowymi kosztami. Czasami to kwota kilkudziesięciu złotych, czasami to dużo więcej. Poza tym jeżeli w mieszkaniu czy pokoju zostawi się nieporządek i bałagan, pomimo uiszczonej opłaty za sprzątanie, można zostać bardzo negatywnie ocenionym przez osobę wynajmującą. Trzeba bowiem wiedzieć, że na Airbnb oceniane są nie tylko noclegi, ale również osoby wynajmujące (turyści i podróżni). Poza tym niewątpliwą wadą jest to, że kupon rabatowy można praktycznie uzyskać tylko jeden raz, przy pierwszej rezerwacji noclegu.