Kamery internetowe to urządzenia służące do nagrywania filmów, robienia zdjęć, oraz tak zwanych wideo rozmów. Dzięki niemu możemy widzieć drugą osobę, gdy rozmawiamy z nią przez internet. Istnieje wiele komunikatorów internetowych, na których możemy prowadzić wideo rozmowy.

Kamery internetowe
oprócz podstawowej funkcji jaką jest, nagrywanie filmiów oraz rozmowa w sieci, posiada wiele zalet takich jak robienie zdjęć, większość tych produktów posiada wbudowany program do obróbki zdjęć. Co jest dużym plusem, gdy na przykład chcemy szybko przerobić kolorowe zdjęcie w czarno białe. Te bardziej zaawansowane kamery internetowe mają dosyć wysoką cenę, więc kupno ich jest nie zbyt opłacalne dla kogoś kto ma mały zasób pieniężny na nowy sprzęt. Ceny tych produktów są różne, Logitech Quickcam For Notebooks Pro to sporo tańszy produkt w porównaniu do Creative Live Cam Video Im Pro.

Logitech Quickcam For Notebooks Pro to przykład droższego produktu tego typu, firmy Logitech. Są to kamery internetowe przystosowana do notebooków, lecz możemy ją również podłączyć do naszego domowego „peceta”. Logitech Quickcam For Notebooks Pro, robi zdjęcia o bardzo dobrej rozdzielczości która wynosi aż 8Mpx. Zdjęcia zrobione przez te kamery internetowe są bardzo ostre i nie jedna „cyfrówka” mogła by ich jej po zazdrościć. Jej dodatkowym plusem jest wbudowany mikrofon, model ten zasila się za pomocą portu USB.

Creative Live Cam Video Im Pro
to kamera internetowa, niezwykle popularnej firmy Creative. Jej cena jest niska, co wiąże się z obniżonymi walorami technicznymi. Creative Live! Cam Video Im Pro robi zdjęcia o rozdzielczości 1. 3Mpx to w porównaniu do Logitech Quickcam For Notebooks Pro bardzo mało. Ponieważ produkt firmy Logitech, robi zdjęcia o ostrości aż 8Mpx. W porównaniu do tego modelu jest to wielka przepaść, Creative Live! Cam Video Im Pro posiada kompresje wideo 800×600 pikseli Oraz wbudowany mikrofon.

Podsumowując uważam że kamery internetowe Logitech Quickcam For Notebooks Pro firmy Logitech, to lepszy produkt niż Creative Live Cam Video Im Pro firmy Creative. Ponieważ jego parametry techniczne są bardzo dobre, mogę nawet powiedzieć ze dużo lepsze niż w niektórych cyfrowych aparatach fotograficznych. Natomiast Creative Live Cam Video Im Pro firmy Creative jest to kamera dużo tańsza od wyżej wymienionego, lecz jej zalety techniczne są wystarczające jak dla kogoś. Kto kupuje po raz pierwszy kamerę internetową, a ma na nią małe zasoby pieniężne.