Fotografia

Najlepszy aparat kompaktowy Pentax

Lubisz robić zdjęcia i potrzebujesz wielofunkcyjnego aparatu, który sam dostosuje się do warunków zewnętrznych? W takim razie aparaty fotograficzne firmy Pentax są wręcz stworzone dla Ciebie.

Wiele osób słowo aparat fotograficzny utożsamia właśnie z tą firmą. Bo to jej produkty są jednymi z najlepiej sprzedających się kompaktów na świecie. Aparatem, na który warto zwrócić szczególną uwagę, jest Pentax Optio E60. Jest to jedno z niewielu urządzeń, w swoim przedziale cenowym, posiadające matrycę aż 10 milionów pikseli. Co więcej, urządzenie to sprzedawane jest razem z nowoczesnym obiektywem oraz bardzo wydajnym procesorem obrazu, dzięki którym nasze zdjęcia będą prezentować wszystkie detale ostro i klarownie. Dodatkową zaletą aparatu Pentax Optio E60 jest zasilanie. Wystarczą tu jedynie dwie baterie AA, byśmy mogli poszerzyć nasz album ze zdjęciami o około 200 nowych fotografii. Największym jednak plusem tego aparatu jest fakt, że posiada on wbudowany moduł rozpoznający twarze w kadrach zdjęcia. Dzięki jego zastosowaniu ogniskowa aparatu oraz ekspozycja dopasowują się do ujętych w kadrze twarzy i dobierają do nich wszystkie parametry niezbędne do prawidłowego wyświetlenia obrazu. Aparaty fotograficzne Pentax Optio E60 posiadają również funkcję automatycznego kadrowania i przycinania go tak, aby podkreślić ujęcie portretowe fotografowanej postaci.

Jeśli więc chcemy kupić wielofunkcyjny sprzęt przeznaczony do użytku zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń, to aparaty fotograficzne firmy Pentax na pewno będą trafnym zakupem.

Marcin Karczewski
Choć mam doktorat z fizyki, ta nie okazała się moją drogą zawodową. Moim hobby od zawsze było programowanie i w tej chwili temu tematowi poświęcam większą część życia. Ktoś kiedyś powiedział, że praca powinna być przyjemnością, bo tylko wtedy przestaje być obowiązkiem. U mnie ta zasada sprawdza się w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *